hamburger icon

Zula Sistem Gereksinimleri

Tarih: 02.11.2022 15:00
Zula Sistem Gereksinimleri
Zula mobile sistem gereksinimleri oyunu telefondan oynamak isteyen oyun severlerin merak ettiği bir konudur.

Zula Sistem Gereksinimleri

Zula sistem gereksinimleri için bilgisayarda en az 32 Bit Windows 7 işletim sistemi, Dual-Core Cpu 2.4 Ghz işlemci, 2 Gb Ram, İntel HD Graphics 4000/ Amd Radeon R5 M320 ekran kartı, 6 Gb indirme 8 Gb ise saklamak için depolama alanı gerekmektedir. Zula mobile sistem gereksinimleri oyunu telefondan oynamak isteyen oyun severlerin merak ettiği bir konudur. Oyunu akıcı ve donmadan oynayabilmek için orta seviye özellikte bir telefon ya da bilgisayar yeterli olacaktır. En az Android 5.0 sürümü, 2 GB ve üstü ramı bulunan bir telefonda Zula oyunu oynanabilmektedir.
 

Zula Nedir?

Zula Türkiye yapımı çevrimiçi, savaş video oyunudur. MadByte tarafından geliştirilen oyun Lokum Games tarafından yayınlanmaktadır. Zula oyun, oyunda sadece karakterin ellerinin göründüğü, oyuncunun gözünden çevre görünüyormuş, etkisinin verildiği Mmofps (Massively multiplayer online first person shooter) tarzı bir oyun türüdür. Türk yazılımcılar tarafından tasarlanan, geliştirilen oyun, ülkemizde milyonlarca kişi tarafından indirilen ve oynanan yapımlar arasında yerini almıştır.
 

Zula Oyun Konusu Nedir?

Games Zula da istihbarat ve askerlerden oluşan zula ile paralı düşman askerlerinden oluşan Gladyo adında iki düşman grup bulunmaktadır. Zula Oyun Battle Royale oyunlarında olduğu gibi hayatta kalma üzerine kurgulanmıştır. Vatansever askerler ile paralı askerlerin yer aldığı oyunda farklı hikâyelerde karakterler hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Türk dizilerinde bulunan bazı karakterlerinde oyuna dâhil edilmesi ile oyuna farklı kitlelerin ilgi duymasını amaçlanmıştır.     
 

Zula Ne Zaman Çıktı?

Zula çıkış tarihi 2015 yılı Şubat ayıdır. 2013 yılında yapımına başlanan oyun yaklaşık 2 yıl geliştirme süreci sonunda piyasaya çıktı. Oyun resmi sitesinden ücretsiz kayıt olup indirdikten sonra oynanabilmektedir. Zula 2016 yılında oyun indirme sitesi olan steam de yerini aldı. Zula Mobil oyunu 2020 yılı Ocak ayında Android ve İOS platformlarında sevenleri ile buluştu. Oyun PC ve Mobil (telefon) sürümlerinde oynanabilmektedir. Oyun 2015 yılında oyun severle ile buluşmadan önce kapalı beta sürümü olan Zula 2014 ile yayınlandı. Bu sürüm oyun geliştiriciler ve belirli kullanıcılar tarafından test edildi.    

 

Zula Oyun Özellikleri Nelerdir?

Zula oyununda 12 adet oyun modu, yirmiden fazla oyun haritası ve yaklaşık 20 tane oyun karakteri bulunmaktadır. Geniş bir askeri mühimmat seçeneği bulunan oyunda yerli yapım Kırıkkale ve Mehmetçik silahları da bulunmaktadır. Haritalarda Tük bölgelerin bulunması oyunu oynayan Türk oyun severlere ayrı bir his ve duygu yaşatmaktadır. Zulanın kaç oyuncusu var peki, oyunun aktif aylık 3 milyon oyuncusu bulunmaktadır. Toplamda ise Dünyada yaklaşık 27 milyon Zula oynama sayısı ve oyuncusu bulunmaktadır. Farklı dil seçenekleri de oyunda bulunmaktadır.    
 

Zula Kaç GB Ekran Kartı Gereklidir?

Zula oyununda ve diğer bilgisayar oyunlarında oyun grafiklerinin daha net görünmesi için ekran kartı çok önemlidir. Bilgisayarın monitöre görüntü vermesinin sağlayan birimi olan ekran kartı GPU (Graphic Processing Unit ) olarak telaffuz edilmektedir. Zula oyunu için ekran kartının, kurulum için minimum, tam performanslı oynayabilmek için ise önerilen sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir.  Tam performans için en az 4 Gb ekran kartının bulunması gerekmektedir. 256 Mb ekran kartı Zula oyununu tam performanslı donmadan, takılmadan oynamak için yeterli değildir. Oyunu bu özellikteki ekran kartında, 1024x768 düşük grafik ayarında oynanır ancak düşük bir fps oranı yani çözünürlük görülür. Ayrıca oyun ekran kartı hafızasının tamamına yakınını kullanacağı için ekran kartınızın yanma ihtimali bulunmaktadır.       
 

Zula FPS Nasıl Arttırılır?

Zula ve benzeri oyunlarda akıcı ve seri bir şekilde oyun deneyimi yaşamak için ekran çözünürlüğünün güçlü olması gerekmektedir. Ekran çözünürlüğünü etkileyen unsurların başında Fps oranı gelmektedir. Ekranda saniye başına düşen kare sayısı fps olarak ifade edilmektedir. Oyun içinde fps oranını arttırmak için ekran ayarlarına girilmelidir. Ekran türü tam ekran, çözünürlük 1021x768, grafik seviyesi minimum olarak ayarlanması gerekmektedir. Orta kalite bir ekranınız varsa fps limitinin yaklaşık 60 fps olarak ayarlanması uygun olacaktır. Oyun ayarlarındaki oynanış değerlerini de kapalı tutarak oyunda yüksek bir fps oranı elde edilebilir. Zula sistem gereksinimleri 2021-2022 yılı itibari ile alınmış güncel bilgisayarda fps oranı maksimum düzeyde, eşsiz bir oyun deneyimi yaşatır.   
 

Zula Kaç GB Yer Kaplar?

Zula Kaç gb yer kaplar, oyun tutkunlarının merak ettiği bir diğer konudur. Oyun minimumda bilgisayar hafızasından 6 Gb indirme alanı ve yaklaşık 8 Gb ise saklama alanı kullanmaktadır. Oyun güncellenmiş paketlerinde ise yine 6 Gb indirme yaklaşık 9.5 Gb saklama alanına ihtiyaç duymaktadır. Zula Mobilde kaç gb yer kaplar, oyun Android tabanlı telefonda 2 Gb, İOS tabanlı telefonda ise yaklaşık 1 Gb yer kaplamaktadır.  
 

Zula Kaç GB Ram Gerektirir?

Zula oyununu bilgisayara indirmek için oyunun gerekli sistem gereksinimlerinin karşılaması gerekmektedir. Ram bilgisayarda kısa süreli bellek olarak ifade edilmektedir. Bilgisayar satın alırken dikkat edilen özelliklerin başında gelmektedir. Ramı yüksek olması bilgisayarı oldukça hızlandırmak ve oyun oynarken performansı arttırmaktadır. Zula oyunu bilgisayara kurmak için minimum 2 Gb, önerilen ise 4 Gb Ram gereklidir.
 

Zula Minimum Sistem Gereksinimleri Nedir?

Zula Pc sistem gereksinimleri oyunu oynamak isteyenler için oldukça önemlidir. Oyunun bilgisayar ya da mobilde kurulabilmesi için bazı cihaz özelliklerini bulunması gerekmektedir. Zula minimum sistem gereksinimleri oyunu oynamak isteyenler için Windows 7 işletim sistemi, İntel Dual-Core işlemci, 2 GB ram, İntel HD Graphics 4000 veya Amd Radeon R5 M320 ekran kartı ve 6 Gb depolama alanı olmalıdır. 
 

Zula Önerilen Sistem Gereksinimleri Nedir?

Zula oyununu yüksek fps oranında, donmadan, çözünürlüğü yüksek bir şekilde oynamak oyun deneyimi için oldukça önemlidir. Oyunu tam performanslı oynamak için bilgisayarın o oyun için gerekli önerilen sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Oyunun işletim sisteminin Windows 7, İşlemcisinin Dual-Core Cpu 3.0 Ghz olması gerekmektedir. Oyunun ekran kartı Graphics İntel HD 520 veya Amd Radeon R7 M260 olmalıdır. Oyun için 4 Gb ram ve yaklaşık 9,5 Gb saklama alanı boyutu gerekmektedir.  
 

Zula 32-Bit Destekliyor mu?

Zula oyunu 32 bit ve 64 bit işletim sistemine sahip bilgisayarları desteklemektedir. 32 bit bilgisayar 4 Gb ram taşımakta iken, 64 bit bilgisayar 4 Gb üstünde kapasiteye sahiptir.64 bit işletim sistemine sahip bilgisayar aynı anda birden fazla işlemi daha hızlı yapabilme özelliğine sahip olduğu için daha sık tercih edilmektedir. Zula sistem gereksinimleri oyunun minimum 32 bit Windows işletim sistemine sahip bilgisayara kurulması gerektiğini belirtir. Önerilen sistem gereksiniminde ise oyunun 64 bit Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayara kurulması gerektiği belirtilmektedir.  
 

Zula Hangi İşletim Sisteminde Oynanır?

Zula sistem gereksinimleri 2022 yılında alınmış güncel bir bilgisayarda, 64 bit Windows 10 işletim sistemi kurulu bir bilgisayarda rahatlıkla oynayabilir. Oyun Windows işletim sistemi dışında, Android ve İOS işletim sistemi tabanlı telefonlarda da oynanabilmektedir. Zula Mac De oynanır mı peki, bu soruda merak edilmektedir. Oyun bu işletim sistemine sahip bilgisayarlarda oynanmaktadır.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...