hamburger icon

Gaming Aksesuar Nedir?

Gaming aksesuar, bilgisayar oyunları için tasarlanmış, keyifli bir oyun deneyimi yaşamayı sağlayan ekipmanlara denilmektedir. Yeni nesil oyunlarda sanal gerçeklik hızla artmaktadır. Sanal gerçekliğin artması ile birlikte bilgisayar donanımlarında değişim yaşadı. Oyun tutkunları için özel tasarlanan oyuncu aksesuarları ile keyifli bir oyun deneyimi yaşamak daha kolay hale gelmiştir. Birçok oyun severin hobi olarak başladığı oyun serüveni, zamanla profesyonel bir meslek haline gelmiştir. Bu amaçla oyuncuların daha iyi oynamalarına olanak sağlayan, onlara konfor alanı sunan farklı özellikte çok sayıda gamer aksesuar set bulunmaktadır.

Oyuncu eşyaları bir şekilde oyun dünyasının büyüsüne kapılmış bu deneyimi yaşamış her oyuncu için önemli ve değerlidir. Oyun konsolu yada bilgisayarda vakit geçiren her oyuncu yeteneklerini geliştirmek oyundan daha fazla keyif alabilmek için kendini oyuncu aksesuarları dünyasında bulabilmektedir. Oyuncu performansını arttıran bu aksesuarlar ile oyun oynamak çok daha keyifli bir hal almıştır. Oyun dünyasında gelişen teknoloji ile rekabet ise hızla artmıştır. Çevrimiçi oyunlarda oyuncunun iyi olması yanı sıra kullandığı gamer aksesuar ekipmanlarının da iyi olması gerektiği bir gerçektir. Oyuncu olmak isteniyorsa donanımı iyi bilgisayar ile birlikte güçlü bir oyuncu aksesuarları setinin olması gerekmektedir.

Gaming Aksesuar Çeşitleri

Gaming aksesuarları oyun tutkunları için özel olarak tasarlanmış, özellikleri itibari ile farklı olan ürünlerdir. Gaming mouse, gaming kulaklık, gaming klavye, gaming mikrofon,  gaming mouse pad oyuncu aksesuarları arasında yer almaktadır. Bir diğer oyuncu aksesuarı olan Mouse kablo tutucu, gaming oyun aksesuarı olan Mouse’un, eğer kablolu olan modelini kullanıyor iseniz kablonun sabitlenmesi ve dolaşmaması adına mutlaka kullanılması gereken bir üründür. Mouse tutucu olarak da bilinen ürün hareket özgürlüğü sağlamakta ve keyifli bir oyun deneyimi yaşatmaktadır.

Oyuncu eşyaları farklı işlevleri, özellikleri ve tasarımlarıyla profesyonel oyuncuların deneyimlerine katkı sağlarken onları rakiplerinden bir adım öne çıkarmaktadır. Gaming mouse oyun reflekslerini iyi şekilde yönetmeye yarayan bilgisayar parçasıdır. Normal kullanım için çok özellik aranmasa da oyuncu Mouselarında tepkime hızı aranan bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Gamer aksesuar set içerisinde bulunan gaming klavye de oyun tutkunları tarafından ilgi görmektedir. Standart klavyeden daha farklı ve şık tasarımı ile öne çıkmakta ve oyun severler tarafından tercih edilmektedir. Bağımsız tuş yapısı ve her tuş için ayrı switch kullanılması tuşa basıldığındaki tepkime süresinin az olmasına olanak sağlamaktadır.

Gaming aksesuarları içerisinde bulunan oyuncu kulaklığı kusursuz bir oyun deneyiminde oyun atmosferinin tam anlamıyla yaşatılması bakımından önemlidir.  Işıklı olarak tasarlanmış şık görünümlü oyun kulaklıkları eşsiz bir oyun deneyimi vadetmektedir. Oyun tutkunlarının ve profesyonel e-spor yarışmacılarının oyuncu odası aksesuarları arasında bulunan mouse pad mouse ’un en hassa hareketlerini dahi algılayarak oyunculara aksiyon oyunlarında yüksek performans sunmaktadır. Işıklı mouse pad modelleri daha fazla ilgi çekerek ön plana çıkmaktadır. Oyuncu odası aksesuarları arasında oyuncunun rahatlığının sağlayan oyuncu koltuğunun konforlu ve ergonomik olması gerekmektedir. Ana amacı rahat bir bilgisayar deneyimi sunmak olan oyuncu koltuğunda farklı detaylara yer verildiği de görülmektedir.

Kaliteli Oyuncu Aksesuarları

Gamer aksesuar seçiminde kaliteden asla ödün verilmemesi gerekmektedir. Kaliteli bir oyuncu aksesuarı yeteneğinizle birleşince sizi bir adım öne çıkaracaktır. Online oyunlarda yeteneğin yanında hızda çok değerli olduğu için kaliteli oyuncu eşyaları tercih etmeniz gerekmektedir.  Kaliteyi ararken bütçenizi sarsmayacak uygun fiyatı da bulmak elbette önemlidir. Ortalama oyuncu aksesuar fiyatlarının oldukça altına alınan gamer eşyaları muhtemeldir ki kalitesizdir. Buna oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Kaliteli oyuncu aksesuarları garanti kapsamında da elinizi güçlendirecektir.

Gaming oda aksesuarları içinde bulunan kulaklık oyunda sesin önemi dikkate alındığında dikkatle tercih edilmesi gereken bir üründür. Kaliteli bir ses sistemine sahip kulaklık ile oyun oynarken en ufak bir kıpırtı dahi duyabilmektedir. Oyuncu aksesuarının değişmez parçası olan oyunun kaderini çizen mouse kalitesi ile fark yaratmalıdır. El kaydırmayan terletmeyen kaliteli mouse ile oyun keyifli bir hal alacaktır. Bu kalite iyi tasarlanmış özel bir mouse pad ile taçlanırsa oyun üstünlüğü yeteneğinizle sizi öne çıkaracaktır. Gaming aksesuar set içeriklerinin bazılarında kalite çıtasının bir üste taşıyan aydınlatma özelliği bulunmaktadır. Klavye ve mouse ekipmanlarında bulunan RGB ‘Red-Blue-Green’ aydınlatma ile oyuncu ekipmanları özellikle karanlık ortamda farklı bir görünüme kavuşmaktadır.

En Çok Kullanılan Gamer Aksesuarları Setleri

Gaming aksesuar set içeriğinde bulunan ürün çeşitliliğine, adedine göre farklılık gösterebilmektedir.  En çok tercih edilen kullanılan gaming aksesuarları seti mouse, klavye, oyuncu kulaklığı ve mouse pad den oluşan ful oyuncu setidir. Bunun yanı sıra içeriğinde Klavye, mouse ve mouse pad den oluşan game aksesuar seti de bulunmaktadır. Gaming oyuncu aksesuarları oyuncuya ergonomik bir destekte sunmayı amaçlamaktadır. Bundan ötürü bazı klavyelerde oyuncunun bileğinin rahat etmesi için bilek desteği verilmektedir. Akıllı bir süngerden oluşan bu destek de oyuncunun bilek duruşunu hafızaya alınmakta ve bileğin oluşturduğu baskı minimuma indirmek istenmektedir. Bu şekilde oyuncuya bir konfor alanı sunmak amaçlanmaktadır. Ayrıca bu ekipman klavyeden kolayca çıkarılıp takılabilmektedir.

Gaming aksesuar set içeriğinde bulunan klavye ve mouse ekipmanlarının ışıklı olan modelleri, bu set içeriğinde satılan ürünler oldukça ilgi görmektedir. Bu ışık dalgalarına yazılım desteği ile efektler de eklenebilmektedir. Su dalgası, nefes ve ışık döngüsü verilen ekipmanlar ile gerçekçi bir oyun atmosferi yapılabilmektedir. Bu game aksesuar oldukça ilgi görmekte en çok tercih edilen gaming aksesuar set arasında yerini almaktadır. Mekanik oyuncu klavye seti de en çok tercih edilen gamer aksesuar setlerinden biridir. Bu set içeriğinde özel tasarım klavyede tuşlar birbirinden bağımsızdır ve her tuşun ayrı bir mekanik simgesi bulunmaktadır. Bu dokusal tuş tepkisi olan klavye ile oyuncular klavyede pratik dokunuşlar yapabilmektedir. En çok kullanılan gaming aksesuar set olarak öne çıkmaktadır.

Gaming Aksesuar Fiyatları

Oyuncu aksesuarları taşıdığı özellikleri itibariyle birbirinden farklı ve çeşitli birçok üründen oluşmaktadır. Bu çeşitlilik içerisinden her bütçeye uygun gaming aksesuarları bulmak mümkün olmaktadır. Gaming oda aksesuarları arasında bulunan oyuncu kulaklıkları özelliklerine göre farklı fiyat aralığında satılmaktadır. Kulaklığın wireless özelliği, rengi veya mikrofonlu olması fiyatını belirlemektedir. Profesyonel oyuncu kulaklıkları taşıdığı özellikler itibar ile daha yüksek fiyatta satılabilmektedir. RGB (aydınlatma) özelliği taşıyan aksesuarların standart özellikteki ürünlere göre fiyat farkı olduğu da unutulmamalıdır. Oyuncu odası aksesuarlarından biri olan klavye oyun tutkunları için oldukça önem arz etmektedir. Kullanım kolaylığı sağlayan mekanik oyuncu klavyesi taşıdığı özellikler itibariyle fiyatı standart klavyeden biraz yüksektir.

Oyuncu oda aksesuarları arasında bulunan mouse tutuş ve vuruş hassasiyetleri bakımından farklılıklar göstermektedir. Oyuncuların belirgin el hareketlerine göre dizayn edilmiş tasarımlı ve ışıklı mouse modellerinin fiyatı standart mouse modellerinden daha yüksektir. Mouseların daha rahat hareket etmesine yarayan mouse pad, gamer odası aksesuarları arasında yerini almaktadır. Tasarımına, rengine, boyutuna ve özelliklerine göre çeşitlenen mouse pad taşıdığı özelliğe göre farklı fiyat aralığında satılmakta ve ilgi görmektedir. Aydınlatma ve bilek desteği bulunan mouse pad standart mouse pad e göre fiyatı daha yüksektir. Oyun tanıtımında kullanılan kamera, mikrofon gibi ürünlerden oluşan yayıncı ekipmanları, içeriğinde bulunan kameranın çözünürlüğüne kalitesine mikrofonun frekans aralığına göre fiyatlanmaktadır. Farklı özelliklerdeki bu ekipmanlar arasından ekonomik duruma ve ihtiyaçlara göre tercih yapılabilmektedir.

Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
Yükleniyor...