hamburger icon

Kablosuz Gaming Mouse Nedir?

Bilgisayar oyunu tutkunları için geliştirilmiş Mouse türüdür. gaming mouse, oyuncuların ihtiyaçları ve uzun süre oyun oynayabilmeleri göz önünde tutularak geliştirilmiştir. Normal bilinen mouselarla karşılaştırıldığında gaming mause daha fazla fonksiyon tuşuna sahiptir. Ayrıca, yüksek DPI değerlerinin bulunması ve farklı tasarımlarıyla da kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Bilgisayar oyunları keyif amaçlı oynanmaktadır. Bu yüzden keyfinin tam çıkarılması için doğru donanımların kullanılması önerilmektedir. İyi ve kesintisiz oyun deneyimi için özel olarak tasarlanmış gamer mouse modelleri tercih edilmektedir. Bilgisayar oyunu tutkunları için özel olarak üretilmiş olan bu cihazlar ile bütün oyunların keyfi çıkabilmektedir. Oyun heyecanı oyuncu faresi kullanımı ile hissedilmektedir. 
Piyasada bilinen bilgisayar faresi ile oyuncu mouse tasarımları arasında oldukça belirgin farklar yer almaktadır. Standart kullanım için üretilmiş mouse, kompleks el hareketlerinin rahatça sağlanmasına dayalı bir dizayna sahip değildir. Ayrıca, kablosuz oyuncu mouse vuruş pratikliği ve hızı oyun için özel olarak tasarlandığı vurgulanmaktadır. Bu da iyi ve kesintisiz bir oyun deneyimi için söz konusu kablosuz gaming mouse modellerini tercih etmekten geçmektedir. Yüksek hassasiyetli wireless gaming mouse kullanıldığında en sevilen oyunların kablosuz özgürlüğünde ve ileri teknoloji hissedilerek özgürce oynanması sağlanmaktadır.

Kablosuz Gaming Mouse Özellikleri Nelerdir?

Gaming mouse optik sensör ile tasarlandığı için ekranlar arasında benzersiz bir doğrulukla izlenmesi desteklenmektedir. Ergonomik mouse avuç içine tam uyum ile uzun süre oyun oynama konforu sağlamaktadır. Kablosuz fare farklı bilek hareketlerini destekleyici bir yapıya sahip olmaktadır. USB alıcısına bağlanan usb mouse, kullanıcısının hareketleri ile oyun kazanma şansını da arttığı vurgulanmaktadır. Bağlantı ara yüzü wireless olan wireless mouse çalışma menzili özelliği sunmaktadır. Yumuşak dokunuşlu yapıya sahip olma özelliği de kullanıcılarını yormamaktadır. Birden fazla fonksiyonel tuşları ile işlemlerin rahatlıkla gerçekleşmesine imkan vermektedir. Böylece oyuncuya, oynanan her oyunda farklı görevler atlatarak hareketlerini daha hızlı gerçekleştirme olanağı kazandırmaktadır.   
Kullanımı sırasında basıldığında ses çıkarmadığı için de sessiz mouse unvanı da taşımaktadır. Bu özelliği sayesinde gece kullanımı için uygun olmaktadır. Yüksek DPI değerleri sayesinde de özellikle nişan alma oyunlarında isabetli atışlar yapılmasına olanak sağlamaktadır. Mouse kablosuz ile ani ve hızlı hareket kısıtlaması ortadan kalkmaktadır. Tepki ve yanıt süresi, standart kullanım için çokta önemli bir özellik olmamaktadır. Fakat bu durum bilgisayar oyunları esnasında son derece avantaj yaratmaktadır. Oyun faresi, çoklu tıklama özelliği ile de iki tuşa aynı anda basıldığı zaman bile verilen komutu algılamaktadır. Böylece oyun esnasında iki fonksiyonun birden kullanılması olanağı doğmaktadır. Piyasada oyuncu mouse özellikleri içinde ışıklandırma özelliği taşıyanlarda bulunmaktadır. Bu özelliği ile hareket ettirildiğinde ve tıklandığında ışığın renginin değişmesi görülmektedir. Işıklı ve şık tasarımları bilgisayar oyunu esnasında kullanıcısını oyunun içine çekme keyfini yaşatmaktadır. 

Kablosuz Gaming Mouse Çeşitleri Nelerdir?

Gaming mouselar, oyun deneyimini en üst seviyelere taşımak için tasarlanmış mouse modelleridir. Bunun yanında kullanıcısının da konforunu genişletmek görevini de üstlenmektedir. Temel olarak kablolu ve kablosuz oyun fareleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Şarjlı mouse hem kablolu hem de kablosuz çeşitlerinde yer almaktadır.
Kablosuz gaming mouse, sınırsız hareket özgürlüğü sunmaktadır. Hareket alanının kısıtlandığı kablolu kullanımın göz önünde kalabalık görüntü de yaşattığı bilinmektedir. Güç kaynağı olarak pillerin kullanıldığı kablosuz mouse rahatlık imkanı vermektedir. Kurulumu da oldukça basittir. Kablosuz gaming mouseun USB alıcısı bilgisayara takılarak hemen kullanılması da avantaj olarak kabul edilmektedir. Bunun yanında bluetooth gaming mouse çeşitleri de piyasalarda mevcuttur. USB alıcısına gerek duyulmadan bluetooth bağlantısı desteği ile bilgisayar eşleştirilmesi sağlanmaktadır. Her yere kolayca taşıma özelliği, uzun ömür pil kullanımı ve yer kaplamaması ile dikkatleri çekmektedir. 
Kablolu gaming mouse, güç kaynağı olarak bilgisayardan destek almaktadır. Kurulumu basittir. Bükülme ve kırılma karşıtı, uzun ömürlü ve dayanıklı kablolar kullanılmaktadır.  
Oyun mouse denildiği zaman en çok akla gelen konular farklı tasarım ve ışıklarıdır. RGB ışıklı mouse çeşitleri bu konuda öne çıkmaktadır. RGB teknolojisi ile üretilen mouselar gece ve gündüz kullanım keyfini oyunculara iletmektedir. Teknolojinin ismi red yani kırmızı, green yani yeşil, blue yani mavi olan renklerin birleşmesinden almaktadır. Renk uzayı diye de adlandırılan RGB teknolojisi içinde, ışıklı mouse çeşitleri beğeni toplamaktadır. Bu model fare ile oyun ortamı oldukça canlı ve renkli görünmektedir. Beyaz mouse RGB ürünlerinde hassas konumlandırma yapısının olması hassas ayarlar için uygunluk sağladığı belirtilmektedir.     

Kablosuz Gaming Mouse Fiyatları

Oyuncu mouse fiyatları cihaz üzerinde yer alan özelliklere göre değişmektedir. Düşük elektrik ve pil harcaması, kalitesi, markası, performansı fiyat unsurunu etkileyen etmenlerdendir. Gaming mouse modellerinin, standart mouse modellerine göre daha yüksek kullanım ömrüne sahip olmaları faturaya da yansımaktadır. Ayrıca, kullanıldığı teknolojiden dolayı da klasik modellerden fiyat konusunda ayrılmaktadır. Kablosuz ve kablolu fare seçiminin de fiyatları etki altına aldığı söylenmektedir. Mouse fiyatları genel olarak incelendiğinde kablosuzların kablolara göre daha yüksek olduğu gözlenmektedir. USB bağlantılı ve bluetooth mouse çeşitlerinin arasında da fiyat ayrımının olması gayet normaldir.  Farklı modelleri, ışıklı tasarımlıları, farklı ve göz alıcı görünmeleri ile oldukça dikkat çeken gaming kablosuz mouse fiyatları oyun fanatiklerine oldukça alternatif sunmaktadır. 
Fare fiyatları arasında inceleme yapmadan önce kullanım ihtiyacının belirlenmesi önem teşkil etmektedir. Her oyunun gerektirdiği farklı bir hassasiyet, vuruş hızı ve DSI skalası yer almaktadır. Bütün bunların yanında tasarımın da öne çıktığının atlanılmaması gerektiğinin altı çizilmektedir. Oyuncu mouse fiyatları kategorisinde renkli ışıkları ve şık görünümleri ücret konusunda kendini göstermektedir. Dayanıklı ve ergonomik tasarımlı düğmeleri ile de tanıtımını yapan gaming mouselar fiyatlandırma hep bir adım yüksek olmaktadır. Skalanın en üstündeki oyuncu mouselarının ise profesyonel oyuncu farelerinin olduğu belirtilmektedir. Örneğin, makrolu mouse sayesinde iki farklı tuşun işi tek tuşa indirgenmektedir. E-spor ve pc oyunları ile profesyonel şekilde ilgilenen kişiler için tasarlanmış modeller bu kategoriye iyi bir örnektir demek doğru olmaktadır. Bu da gaming mouse fiyatlandırmasını doğrudan etkileyen bir etkendir.

Kablosuz Gaming Mouse Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kullanım ömrü uzun olabilecek bir oyuncu mouse alırken, dikkat edilmesi gereken kriterler yer almaktadır. Yüksek vuruş kabiliyeti olması saatlerce oynanan oyun sırasında iyi bir avantaj sunmaktadır. Hafif oyuncu mouseları sayesinde de sessiz ve rahat bir kullanıma ulaşılabilmektedir. Sensör ve yüksek hassasiyet kabiliyeti, DPI değerlerinin iyi olması, ergonomik tasarımı sayesinde yorulmadan saatlerce verim alınabilmesi gaming mouse alınırken ilk bakılması gerekilen unsurlardır. Marka, malzeme kalitesi en önemli bir diğer maddelerdir. Ayrıca, oyunlar için de yeterli Hz değerine sahip olması da beklenmektedir. 
Herkesin el yapısının farklı olması nedeni ile tasarımının da alınırken dikkat edilmesi gerektiğinin altı çizilmektedir. El yapısına dikkat edilerek alınan oyuncu faresi uzun süreli kullanımlar için oldukça tercih nedeni olmaktadır. Hangi elin kullanıldığı da önemlidir. Eğer, oyuncu sol elini kullanıyorsa ise tercih edilen farenin buna uygun olması gerekmektedir.  
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
Yükleniyor...