hamburger icon

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Tarih: 02.11.2022 14:51
Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri
Bf1 sistem gereksinimleri, bilgisayarlarda Windows 7 işletim sistemi, 8 GB ram, İ5 İşlemci, 2 GB ekran kartı, 50 GB depolama alanına ihtiyaç duymaktadır.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri 

Bf1 sistem gereksinimleri, bilgisayarlarda Windows 7 işletim sistemi, 8 GB ram, İ5 İşlemci, 2 GB ekran kartı, 50 GB depolama alanına ihtiyaç duymaktadır. Battlefield 1 savaş oyunu, Dünya çapında milyonlarca oyuncusu olan ve oyun tutkunları tarafından ilgi gören, popüler bir oyundur. Battlefield 1 sistem gereksinimleri bu oyunu oynamak isteyen oyun severler tarafından merak edilen teknik özellikler arasında yer almaktadır. Bu oyun, Bf1 64 bit Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinde oynanabilmektedir. Battlefield 1 fx 8350 veya fx 6350 amd ve core i5 6600k veya core İ7 7490 intel işlemci ile bilgisayara kolayca kurulabilmektedir.     

 

Battlefield 1 Nedir?

Battlefield, Dice isimli İsviçreli şirket bir tarafından geliştirilen, Electronic Arts tarafından yayınlanan bir oyundur. Oyunu tasarlayan Daniel Berlin geçmiş zamanlarda yapılmış savaşlarda kullanılan aletlerin ve silahların oyuncular için daha uygun olabileceğini düşünerek bu oyunu tasarlamıştır. Oldukça ilgi gören ve milyonlarca satışı ulaşan, savaş oyununun ilk serisi Battlefield 1942 dir. Oyunun beşinci serisi ise 1. Dünya savaşını konu edinen Battlefield 1 olarak piyasaya çıktı. Bf1 sahip olduğu oyun grafikleri ile geçmişi bugüne getirerek oyun tutkunlarının ilgisini çekmeyi başarmıştır.

 

Battlefield 1 Ne Zaman Çıktı?

Bf1 2016 yılı temmuz ayında yayınlanan fragman ile oyun severlerin beğenisine sunulmuştur. Yayınlanan ilk gösterim, yaklaşık olarak iki milyon beğeniye ulamıştır. Oyun yorumcuları tarafından olumlu görüşleri bulunan oyun, geniş oyuncu kitlesine ulaşmıştır. Bu ilgi sonrası seri şeklinde farklı tarihlerde oyun meraklıları ile buluşarak oyun tutkunlarına keyifli oyun deyimleri sağlamıştır. İnsanların savaşa olan bakış açısına, ilgisine farklı bir boyut kazandıran oyun, seri şeklinde yayınlanan ve dünyada ilgi gören başlıca oyunlar arasında yer almaktadır. 

 

Battlefield 1 Konusu Nedir?

Battlefield serisi savaş oyunu 2.Dünya savaşı ve Vietnam savaşını konu edinerek seri şeklinde üretilmeye başlanmıştır. Battlefield 1942 serisi ile başlayan oyun daha sonrasında Battlefield 2, Battlefield 3, Battlefield 4, serisi ile yayınlandı. Dice şirketi sonrasında büyük bir cesaretle ve oyun severleri şaşırtarak Battlefield 1 ismi ile seri adını bozarak 1.Dünya savaşını konu alan oyun ile piyasaya çıktı. Kurtuluş savaşında önemli bir yere sahip olan Gelibolu Yarımadası, oyunun savaş haritasında yer almaktadır.   

  

Battlefield 1 Oyun Özellikleri Nedir?

Bf1 özellikleri ile savaş oyunu severleri mutlu etmektedir. Bf1 oyununu çıktığı dönemdeki diğer savaş oyunlarından ayıran en önemli özelliği oyunda bulunan karakterlerin savaş alanında bulunan araç gereçleri (tank, uçak, uçaksavar, Zpt )  kullanabiliyor olmasıdır. Oyunda üç temel gruba ayrılmış yakın dövüş silahları bulunmaktadır. Bunlar ağır, hafif ve orta grup savaş silahlardır. Oyun karakteri, savaş esnasında öldüğünde askerin ismi ve doğum yılı ekranda görülmektedir. Bf1 olağanüstü grafikleri, kendine has silahları ve gerçekçi ses efekti ile serinin en sevilen oyunlarından biri olmuştur.

 

Battlefield 1 Kaç GB Yer Kaplar?

Bf1 sistem gereksinimleri oyunu bilgisayara ya da oyun konsoluna kurmak isteyen oyun tutkunlarının merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bf1 oyununu kurabilmek için yaklaşık 50 GB depolama alanı gerekmektedir. Oyunun minimum sistem gereksiniminde 50 GB olması gereken depolama alanı, önerilen ideal sistem gereksinimi ise 50 GB olması yeterli olacaktır.   
 

Battlefield 1 Kaç GB Ram Gereklidir?

Bilgisayarda kısa süreli bellek olarak tanımlanan Ram, bilgisayarın hızını etkilemektedir. Random Access (rastgele erişim) olarak ifade edilen ram bilgisayarda ne kadar yüksek ise bilgisayarın performansı da o ölçüde fazladır. Bf1 oyununu oynamak için bilgisayarın ya da oyun konsolunun en az 8 GB ram özelliklerine sahip olması gerekmektedir. Oyun tam performanslı oynamak istenirse bilgisayar ramı 16 GB olmalıdır. Bf1 4GB ram özelliği bulunan bilgisayar ile oynanmak istenir ise oyunda takılmalar donmalar görüleceği için ram takviyesi gerekecektir.    

 

Battlefield 1 İçin Kaç GB Ekran Kartı Gereklidir?

Bf1 gibi savaş oyunlarında grafikler oldukça önemlidir. Oyun bilgisayarında grafiklerin ayrıntılı şekilde görünmesini sağlayan bilgisayar bileşeni, ekran kartıdır. Ekran kartı (Graphics Processing Unit-GPU) grafik işlem birimi olarak adlandırılmaktadır. Ekran kartının güncel olması, kaliteli olması, oyun performansını arttıracağı için gereklidir. Bf1 oyunu Amd ekran kartında AMD Radeon HD 7850 2GB ya da AMD Radeon RX 480 4GB ekran kartında oynanmalıdır. Nvıdıa ekran kartında ise Nvıdıa Geforce GTX 660 2GB,  ya da Nvıdıa Geforce GTX 1060 3GB sistem gereksinimini karşılayan bilgisayarda oynanmalıdır. Battlefield 1 Gtx 950 Nvidia ekran kartında da oynanabilmektedir. Bf1 oyununu bilgisayara yükleyebilmek için minimum 2 GB ideal olarak ise 4 GB ekran kartınızın olması gerekmektedir.  

      

Battlefield 1 Fps En Az Kaç Olmalıdır?

Bf1 oyunu grafiklerin öne çıktığı bir oyundur. Bu oyunu oynarken görüntü yenilenme hızının yüksek olması gerekmektedir. Saniye başına düşen kare sayısı Fps (Frame Per Second) olarak telaffuz edilmektedir. Bu oranın yüksek olması oyun performansını arttırmaktadır. Bf1 oyunu minimum sistem gereksiniminde AMD Radeon HD 7850 ya da Nvıdıa Geforce GTX 660 ekran kartında çalışmaktadır. AMD Radeon HD 7850 ekran kartında 1080 P de yaklaşık 34,1 fps performans ölçülmektedir. Nvıdıa Geforce GTX 660 ekran kartında ise 1080P’de yaklaşık 33,9 fps performans ölçülmektedir. Bf1 oyunu için 1080P’de ekran yenilenme hızı yani Fps Nin minimum 33,9 olması gerekmektedir. 

 

Battlefield 1 Minimum Sistem Gereksinimleri?

Bf1 savaş oyununu bilgisayar ya da oyun konsoluna yüklemek için minimum sistem gereksinimlerinin cihazların karşılaması gerekmektedir. Minimum sistem gereksinimi karşılanmaz ise oyun kurulamaz kurulsa dahi performansı düşük olacaktır. Ayrıca Bf1 sistem gereksinimleri oyunu piyasaya süren şirket tarafından oyun severle ile paylaşılmaktadır. Bf1 oyunu minimum sistem gereksinimi, 64 Bit Windows 7 işletim sistemi, AMD FX-6350 veya İntel Core i5 6600K işlemci, AMD Radeon HD 7850 2GB veya Nvıdıa Geforce GTX 660 2GB ekran kartı, 8 GB Ram, depolama alanı ise 50 GB olmalıdır.   

 

Battlefield 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri?

Oyun tutkunlarının oyun bilgisayarında en fazla dikkat ettiği kriter bilgisayarın oyun esnasın da tam performanslı çalışmasıdır. Tüm bilgisayar oyunlarında olduğu gibi savaş oyunlarında da grafikler önemlidir. Oyuncular bu grafikleri, tam anlamıyla sistem gereksinimi karşılanmış bilgisayarda keyifle görülebilecektir. Bf1 savaş oyununu sistem gereksinimi yeni güncel olan bilgisayarlarda rahatlıkla oynamak mümkündür. Oyunun bilgisayarda tam performanslı çalışması için işletim sisteminin 64 Bit Windows 10, Ekran kartının Amd Radeon Rx 480 4 GB ya da Nvıdıa Geforce Gtx 1060 3GB, İşlemcisinin Amd fx 8350 ya da İntel core İ7 4790, ramı 16 GB, depolama alanı ise 50 GB olmalıdır.  
 

Battlefield 1 Maksimum Sistem Gereksinimleri?

Oyunlarda önerilen ve ideal sistem gereksinimi, çoğu zaman aynı sistem özelliklerine karşılık gelmektedir. Oyun bilgisayarının özelliklerinin, oyunun yayıncısı tarafından paylaşılan önerilen sistem gereksiniminden yüksek olması, oyun esnasında bilgisayardan maksimum performans almayı sağlamaktadır. Bf1 savaş oyunu için maksimum sistem gereksinimi ise Windows 10 işletim sistemi, 4 GB ve üstü ekran kartı, İ7 ve üstü işlemci, 16 GB ve üstü Ram, 50 GB ve üstü depolama alanıdır.   


 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...