hamburger icon

The Forest Sistem Gereksinimleri

Tarih: 02.11.2022 14:57
The Forest Sistem Gereksinimleri
The Forest survival (hayatta kalma) tarzı oyun keyifli ve grafikleri güzel bir oyun olarak ön plana çıkmaktadır.

The Forest Sistem Gereksinimleri

The Forest survival (hayatta kalma) tarzı oyun keyifli ve grafikleri güzel bir oyun olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikleri çok iyi, sistem gereksinimleri yüksek bir bilgisayara ihtiyaç duyulmadan güncel bir bilgisayar ile rahatlıkla oynanabilmektedir. The Forest sistem gereksinimleri için bilgisayarda, Windows 7 işletim sistemi, İntel Dual-Core 2.4 Ghz işlemci, Nvıdıa Geforce Gt 8800 (512 mb) ekran kartı, Directx 9.0 sürüm ve 5 Gb depolama alanı olmalıdır. The Forest oyuna benzer oyunlar mobilde bulunsa da, ios ya da android tabanlı telefonlarda oyun oynanamamaktadır. Oyun konsolu ve PC için piyasaya çıkartılan bir oyundur. 
 

The Forest Nedir?

The Forest, kelime anlamı orman olan oyun, survivar tarzı oyunlara ilgi duyan oyun tutkunlarının oldukça keyif aldığı bir oyundur. Oyunda mahsur kalınan adada üs kurup, yapılar inşa ediliyor. Bubi tuzakları kurarak hayatta kalma savaşı veriliyor. Hayatta kalma mücadelesi verilen adada, ihtiyaca göre yapı inşa ederken yaratıcılık da ön plana çıkartılabilmektedir. Oyun belirli bir kalıpta oynamaya zorlamadan, göçebe bir yaşam tarzında hayat sürerken,  bu süreçte işe yarayacak aletler yapmanıza olanak sunmaktadır.   
 

The Forest Oyunu Ne Zaman Çıktı?

The Forest oyunu Endnight Games tarafından tasarlandı, geliştirildi ve yayınlandı. 2014 yılı Mayıs ayında tekli ve çoklu oyuncu seçenekleri ile görücüye çıkan oyun 4 yıllık bir beta sürüm aşamasından sonra geliştirildi, oyuna güncellemeler eklendi. 2018 yılında oyun test aşamasını da tamamladı. 2018 Kasım ayında The Forest PS4 oyun konsolu, 2018 Nisan ayında ise The Forest PC için satışa sunulmuştur. Oyun çıktığı ilk yılın sonunda yaklaşık 5 milyon oyun sever tarafından ilgi görerek satın alınmıştır. Ayrıca The Forest 2016 Amerikan yapımı oyunla aynı adı taşıyan bir film de yayınlandı.

The Forest oyunu piyasaya çıktıktan sonra oyuna farklı tarihlerde güncellemeler getirilmiştir. 14 Kasım 2016 yılında gelen The Forest V0.50 versiyonunda oyunda bazı düzeltmeler ve denge düzenlemeleri yapıldı. Zor modda hayvanların daha az kullanımı, lider mutantların daha saldırgan ve soluklarının güçlü olması eklendi. Ek olarak ağır silah savurmalarında devrilme şansını azaltma ve patlayıcı tutucunun diğer tutucularla aynı şekilde çalışması gibi oyuna yeni güncellemeler getirildi. The Forest 1.6 (The Forest V1.06) güncellemesinde oyunda çoklu monitör kurulumunda karşılaşılan fare odağını kaybetme sorunu ve oyuna dair birçok düzeltmeler yapıldı.  
 

The Forest Oyun Özellikleri Nelerdir?

The Forest oyununda hayatta kalma mücadelesi veren oyuncu oyun başlangıcında bir hayatta kalma kitabı, The Forest rehberi sahibi olarak oyuna başlamaktadır. Bu kitapta hayatta kalabilmek için yapılabilecek araç gereçlerin nasıl yapılacağı tarif ediliyor. The Forest oyununda mutasyona uğramış yaratıklar tarafından oyuncu hemen öldürülmüyor kaçırılıyor, kaçırılan oyuncu kendini karanlık bir ortamda buluyor, meşalesini yaktığında etrafında garip yaratıkları görüyor ve hayatta kalma mücadelesi veriyor. Oyun ekranında karakterin yaşam mücadelesi esnasında susuzluk, açlık ve enerji durumunu da görebilmektedir.   
 

The Forest Konusu Nedir?

The Forest uçak kazası sonrası bir ailenin adada hayatta kalma mücadelesini konu edinmektedir. Oyunda gerilim ve korku unsurları ön plandadır. Adada karşılaşılan her bir tehlikeye karşı çözümler üretmeyi ve hayatta kalmayı başarmak hedeflenmektedir. Uçak kazası sonrası oyuncu gözünü açtığında oğlunun mutasyona uğramış garip yaratıklar tarafından kaçırıldığını fark etmekte ve onu aramaya ve hayatta kalmaya çalışmaktadır. Hayatta kalma ve korku denklemini oyuncunun iliklerine kadar yaşayacağı bir deneyim sunmaktadır.       
 

The Forest Kaç GB Ram Gerektirir?

The Forest kaç gb ramı bulunan bilgisayara kurabilmekte ve oynanabilmektedir. Oyun tutkunları bu soruyu merak etmektedir. Öncelikle Ram nedir. Ram bilgisayarda kısa süreli bellek olarak tanımlanmaktadır. Rastgele erişimli hafıza (Random Access Memory) olarak telaffuz edilmektedir. The Forest sistem gereksinimleri Ram başlığında ele alınırsa, oyunu bilgisayara kurabilmek ve performanslı bir şekilde oynayabilmek için bilgisayarda 4 GB Ram olması gerekmektedir. 
 

The Forest Kaç GB Ekran Kartı Gereklidir?

Forest sistem gereksinimleri incelenirken, oyunda grafikleri ön plana çıkartan bilgisayar bileşeni olan ekran kartına önem vermek gerekmektedir. Güncel bir oyun oynanıyorsa en az 2 GB ekran kartı belleğinin olması gerekmektedir.4K çözünürlükte, bu sisteme uyumlu bir oyun için ise en az 8 GB ekran kartının bilgisayarda bulunması gerekmektedir. 2018 yılında satışa sunulan The Forest oyunu için önerilen 512 MB ideal ise 1 GB belleğe sahip bir ekran kartı yeterli olmaktadır. Oyun Nvıdıa Gt 420  ekran kartı ile de tam performanslı bir şekilde oynanabilmektedir.
 

The Forest Kaç GB Yer Kaplar?

The Forest oyunu bilgisayarda kapladığı depolama alanı olarak da oyun severleri memnun etmektedir. Oyunu bilgisayara kurabilmek için oldukça fazla bir depolama alanına ihtiyaç yoktur. Oyunun kurulumu için bilgisayarda kurulu en sevilen başka bir oyunu silmeye, bilgisayarda depolama alanı açmaya gerek yoktur. Oyun için minimum sistem özelliklerinde belirtilen kadar boş depolama alanı olmalıdır. The Forest oyunu için bilgisayarda yaklaşık 5 GB kadar bir depolama alanına ihtiyaç duyulmaktadır.  
 

The Forest Fps Kaç Olmalıdır?

The Forest ve benzeri bilgisayar oyunlarını akıcı ve hızlı bir şekilde oynayabilmek için ekran çözünürlüğünün iyi olması gerekmektedir. Bu özelliğin iyi olmasını etkileyen en önemli unsurun başında Fps oranının yüksek olmasıdır. Fps bilgisayar ekranında saniye başına düşen kare sayısı olarak ifade edilmektedir. The Forest oyunu için minimum sistem gereksiniminde ekran kartının Nvıdıa Geforce Gt 8800 önerilen ise Nvıdıa Geforce Gtx 560 olması gerekmektedir. Nvıdıa Geforce Gt 8800 ekran kartı minimum 20 fps performans ölçülmektedir. Bu oyun için önerilen Nvıdıa Geforce Gtx 560 ekran kartında ise ortalama 1080 P de 27.3 fps performans ölçülmektedir. The Forest oyunu için bilgisayarın en az 20 fps oranında performans vermesi gerekmektedir.

The Forest oyununu oynarken düşük fps sorunu ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Oyun oynarken meydana gelen performans düşüklüğünü en aza indirmek için The Forest görüntü ayarları kontrol edilmeli ve bazı ayar düzenlemeleri yapılmalıdır. Oyunda karşılaşılabilecek kasma sorunlarını en aza indirmek ya da ortadan kaldırmak için ise The Forest kasma ayarları rehberi doğrultusunda bilgisayarda ayarlamalar ve değişiklikler yapılmalıdır. Eğer bilgisayarın donanımı daha iyi performans için yükseltilemiyor ise grafik ayarlarını düşürmek veya arka planda çalışan uygulamalar kapatılmalıdır. Bu değişiklikler ile oyun esnasında bilgisayardan daha yüksek performans alınabilmektedir.     
 

The Forest Minimum Sistem Gereksinimleri Neler?

The Forest oyunu güncel bir bilgisayarda rahatlıkla oynanabilmektedir. Oyun için bilgisayarda minimum sistem gereksinimi olarak, Windows 7 işletim sistemi, İntel Dual-Core işlemci, 4 Gb Ram, Nvıdıa Geforce Gt 8800 (512 mb) ekran kartı, 5 Gb depolama alanı bulunması gerekmektedir. 
 

The Forest Önerilen Sistem Gereksinimleri Neler?

The Forest survival (hayatta kalma) temalı oyunu bilgisayarda tam performanslı oynamak için oyunun geliştirici veya yayıncılarının önerdiği sistem gereksinimlerinin bilgisayarda bulunması gerekmektedir. The Forest oyununu önerilen sistem gereksiniminde oynayabilmek için bilgisayarda, Windows 7 işletim sistemi, İntel Quad-Core Processor işlemci, 4 GB Ram, Nvıdıa geforce Gtx 560 (1 GB) ekran kartı ve 5 Gb depolama alanının olması gerekmektedir.  
 

The Forest Ekran Kartı Olmadan Oynanır Mı?

The Forest oyununu için minimum sistem gereksiniminde 512 mb ekran kartının bulunması gerekmektedir. Oyun 800x600 veya daha düşük çözünürlükte 256 mb ekran kartında da oynanabilir. Ancak ekran kartı olmaya bir bilgisayarda oyunu donmadan, kasma sorunu yaşamadan oynamak mümkün değildir. Oyun için gerekli minimum sistem gereksinimini bilgisayara yüklemek gerekmektedir.        


 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...