hamburger icon

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Tarih: 10.08.2022 19:29
Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4, dünyanın en popüler otomobil yarışı oyunları içinde yer almaktadır. Tek başına oynanabildiği gibi bir takım olarak da oynanabilen Forza Horizon 4, farklı haritalar içinde araba sürme keyfini yaşamak isteyenlerin tercihidir. 400’ün üzerinde aracın kullanılabildiği Forza Horizon 4 oyununda, yarışta keyifli bir deneyim elde etmek için, Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri sağlanmalıdır. 2018 yılında geliştirilen oyun, Büyük Britanya topraklarında keyifli bir araba sürme deneyimi sunmaktadır. Bilgisayarlarda, akıcı bir görüntü kalitesinde ve donmadan Forza Horizon 4 oynamak için, sistem gereksinimleri işletim sistemi, işlemci, RAM ve ekran kartı gibi kategorilerde minimumu karşılamalıdır. 

Forza Horizon 4 Nedir?

Forza Horizon 4, 2018 yılında piyasaya sürülmüş bir otomobil yarış oyunudur. Playground Games adlı oyun şirketi tarafından geliştirilmiş oyun, Microsoft Studios tarafından yayınlanmıştır. Forza Horizon serisinin son oyunu olan Forza Horizon 4, farklı platformlarda oynanabilen bir oyundur. Çevrimdışı ve çevrimiçi oynanabilen oyun, hem Microsoft Xbox hem de Windows içinde oynanabilen bir oyundur. Forza Horizon 4’te, 450’nin üzerinde araç yer almaktadır. Buna ek olarak, farklı sunucularda 70’ten fazla oyuncunun aynı anda oyuna dahil olmasını sağlayan Forza Horizon 4, 10 milyonun üzerinde oyuncu tarafından indirilmesi ile en popüler yarış oyunları içinde yer almayı başarmıştır. 

Forza Horizon 4 Nasıl İndirilir?

Microsoft’un yarış oyunları içinde en çok öne çıkan projeleri içinde yer alan Forza Horizon 4, ütün grafik kalitesine sahip deneyimi, farklı iklim koşullarını deneyimleme imkanı sunması ile popüler bir oyundur. Forza Horizon 4 indirme adımları, Windows PC ve Xbox One cihazlarında farklı adımlar izlenerek kolay bir şekilde tamamlanabilir. 

 
 • Xbox kullanıcıları için Forza Horizon 4 indirmenin ilk adımı, Dükkan kısmına gitmek ve Xbox mağazasında Forza Horizon 4 araması yapmaktır. Oyun çıktıktan sonra, indirme butonuna basılarak ilgili adımlar takip edilebilir.

 •  
 • Windows 10’da Forza Horizon 4 indirmek için Windows mağazasına gidilerek, arama kısmında oyunun adı yazılmalıdır. Sipariş ver butonuna tıklanmasının ardından, ödeme sayfasına yönlendirilebilirsiniz ve Forza Horizon 4 satın alma işlemi tamamlanmış olacaktır. 

Forza Horizon 4 İçin Kaç Gb Ekran Kartı Gereklidir?

Forza Horizon 4, güçlü grafikleri ile öne çıkan bir oyundur. Bu anlamda Forza Horizon 4 için ekran kartı gereksinimleri oyuncular tarafından dikkate alınması gereken bir konudur. Steam’de yer alan bilgilere göre Forza Horizon 4 oyununda gerekli olan ekran kartları şu şekildedir:

 
 • NVidia GTX 970 

 • NVidia GTX 1060 3GB

 • AMD R9 290x

 • AMD RX 470

 

Ekran kartının, işlemci, işletim sistemi ve RAM kadar önemli olduğu Forza Horizon 4’te, oyunu sorunsuz bir akıcılıkta oynamak ve iyi bir performans elde etmek için ekran kartı gereksinimlerine dikkat edilmelidir. 

Forza Horizon 4 İçin Önerilen Minimum Gereksinimler Nelerdir?

Forza Horizon 4 oyunu, yalnızca Windows PC ve Microsoft Xbox üzerinden oynanabilmektedir. Bununla birlikte, Microsoft Windows işletim sisteminde, oyunun sahip olması gereken minimum gereksinimler oyuncular için önemlidir. Bellek, ekran kartı ya da depolama alanı gibi konularda Forza Horizon 4 minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir:

 
 • 64 bit işlemci ve Windows işletim sistemi

 • Intel i3 4170 ya da Intel i5 750 işlemci

 • 8 GB RAM ve üstü bellek

 • Nvidia 650Tl ya da AMD R7 250x ekran kartı

 • Genişbant internet bağlantısı

 • 80 GB ve üzeri kullanılabilir alan

 

Forza Horizon 4 oyununu sorunsuz bir şekilde oynamak için, Microsoft tarafından önerilen sistem gereksinimleri bu şekilde olsa da önerilen sistem gereksinimleri daha farklıdır. Forza Horizon 4 oyununda en iyi deneyimi elde etmek için, önerilen sistem gereksinimleri şu şekildedir:

 
 • Windows 10 ve üzeri işletim sistemi

 • Intel i7 3820 ve üzeri işlemci

 • 12 GB RAM ve üzeri

 • Nvidia GTX 970 ya da NVidia GTX 1060 ve üzeri ekran kartı

 • 100 GB üzeri kullanılabilir depolama alanı

 

Forza Horizon 4 maksimum sistem gereksinimleri karşılandığında, cihazda en iyi oyun deneyimini elde etmek mümkündür. Depolama alanının daha geniş olması ve işlemcinin yüksek bir nesilden olması, Forza Horizon 4 oyununda daha hızlı ve akıcı bir deneyim sunmaktadır. 

Forza Horizon 4 İçin Kaç Gb Ram Gereklidir?

Forza Horizon 4 oyununda, bellek gücünün ideal seviyede olması oyun oynarken, en kaliteli deneyimi elde etmeyi sağlamaktadır. Steam tarafından paylaşılan verilerde, Forza Horizon 4 için gerekli olan bellek seviyesi minimum 8 GB RAM olarak açıklanmıştır. Bununla birlikte, oyunu daha iyi bir seviyede oynamak için gerekli olan RAM seviyesi 12 GB RAM ve üzeri olarak ifade edilmiştir. 

 

Bellek seviyesi oyun içindeki akıcılığın yanı sıra birçok noktada fark yaratan bir bilgisayar gereksinimi olması bakımından, Forza Horizon 4 ve diğer oyunlarda iyi bir deneyim için önemlidir. DirectX sürümünün 12 olması, işlemci, işletim sistemi ve diğer gereksinimlerin buna uygun olması da sorunsuz bir şekilde Forza Horizon 4 oynamak için önemlidir. 

Forza Horizon 4 İçin Bilgisayar Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Forza Horizon 4 oyunu, Windows PC’ler üzerinde oynanabilmektedir. Oyunun geliştiricisinin Microsoft olması bakımından, Forza Horizon 4 MacOS platformunda erişilebilen bir oyun değildir. Forza Horizon 4 için nasıl bir bilgisayar tercih etmeliyim sorusunu soranlar için, Steam verilerine göre Windows işletim sistemli bilgisayarlar, 64 bit işlemci barındırmalıdır. Buna ek olarak işletim sisteminin ise Windows 10 ve üzeri olması önerilmektedir.

 

Bilgisayar tercihinde, işlemci ve işletim sistemi dışında dikkat edilmesi gereken faktörler içinde işlemci, bellek ve ekran kartı da yer almaktadır. Bilgisayarda en iyi Forza Horizon 4 deneyimi için, işlemci olarak Intel’in i3 ve i5 işlemcileri önerilmektedir. Bununla birlikte, önerilen sistem gereksinimleri içinde Intel i7 modeller de ön plana çıkmaktadır. 

 

Forza Horizon 4 için tercih edilecek bilgisayarlarda, bellek seviyesinin en az 8 GB olması önerilirken, önerilen gereksinimlerde RAM’in 12 GB ve üzeri olması dikkat çekmektedir. Minimum gereksinimler içinde, Forza Horizon 4’te bilgisayarda olması gereken depolama alanı 80 GB olurken, önerilen gereksinimler içinde en az 120 GB’ın kullanılabilir olması önemlidir. 

Forza Horizon 4 Kaç Gb Yer Kaplar?

Forza Horizon 4 oyunu, kapsamlı grafikleri ile öne çıkan çok yönlü bir oyun olmasından ötürü, kapladığı yer açısından büyük bir oyun olarak ifade edilebilir. Forza Horizon 4 Steam sayfasında, oyun için en az 80 GB’lık bir alanın ayrılması gerektiği belirtilmiştir. Buna karşın 80 GB minimum bir gereksinimdir. Oyunlar ilgili güncellemeler ya da diğer konular baz alındığında, en az 100 GB’lık bir alanın ayrılması, daha akıcı bir Forza Horizon 4 deneyimi için önemlidir. Bu nedenle, Forza Horizon 4 kaç GB sorusunun yanıtı 80 GB olurken, ideal gereksinim ise daha yüksektir. 

Forza Horizon 4 Fps En Az Kaç Olmalıdır?

Forza Horizon 4 oyununda, grafik kalitesinin ideal seviyelerde olması adına FPS’nin doğru tercih edilmesi önemlidir. Forza Horizon 4 oyunu, Raden R7 250X ekran kartı baz alındığında, Intel i3 bir işlemcide ve 1080 p çözünürlüğe sahip bir monitörde oynandığında 30 FPS ile oynanabilmektedir. Buna karşın, işlemci ve işletim sistemi de FPS noktasında önemlidir. Bir saniyede geçen kare anlamına gelen FPS’nin daha yüksek olması, monitör kalitesi ve ekran kartı kalitesi ile doğru orantılıdır. Forza Horizon 4’te yüksek FPS ile oynamak daha akıcı bir oyun anlamına gelmektedir. 

Forza Horizon 4 İşlemci Bazlı Bir Oyun mudur?

Forza Horizon 4 oyunu, gereksinimleri ele alındığında işlemci odaklı bir oyun olarak kabul edilmektedir. Microsoft Studios tarafından desteklenen Forza Horizon 4, Windows PC’ler ve Xbox oyun konsolunda oynanmaktadır. Forza Horizon 4’ün sadece Windows 10 ve üzeri PC’lerde oynanması, 64 bit işlemciye sahip Windows PC istemesi, Forza Horizon 4 oyununun işlemci bazlı bir oyun olduğu bilgisini geçerli kılan bir noktadır. 
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...