hamburger icon

Fall Guys Sistem Gereksinimleri

Tarih: 09.11.2022 16:39
Fall Guys Sistem Gereksinimleri
Fall Guys sistem gereksinimleri, oyun tutkunlarının merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Fall Guys Sistem Gereksinimleri

Fall Guys sistem gereksinimleri, oyun tutkunlarının merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu oyun hem Pc'de hem de mobilde çevrimiçi oynanabilmektedir. İlgi çekici renkli grafikleri ile merak uyandıran oyunu bilgisayara kurabilmek için minimum sistem gereksinimlerinin bilgisayarda bulunması gerekmektedir. Fall Guys için bilgisayarda 64 Bit Windows 10 işletim sistemi ve İntel Core İ5 veya eşdeğer işlemci bulunması son derece önemlidir. Bilgisayar ekran kartı NVIDIA GTX 660 veya AMD Radeon HD 7950 olmalıdır. Ayrıca bilgisayarın ramı 8 Gb ve 2 Gb depolama alanı olması yüksek oyun performansı için gereklidir. 

 

Fall Guys Nedir?

Fall Guys eğlenceli ve renkli, bir o kadar da zor parkurları bulunan bir bilgisayar oyunudur. Devolver Digital Games tarafından geliştirilen oyun battle royale (hayatta kalma) tarzı bir oyundur. Fall Guys PS4 ve Pc için Ağustos 2020 yılında piyasaya çıktı ve oyun severler tarafından oldukça ilgi görmüştür. Ayrıca Epic Games tarafından oyun satın alındıktan 21 Haziran 2021 tarihinde ücretsiz oynanmak üzere oyun severlerin beğenisine sunulmuştur. Bundan dolayı oyuna 50 milyondan fazla oyuncu ilgi göstermiş ve yaklaşık 10 milyondan fazla kopya satmıştır. Oyun Playstation 4-5,  Xbox one, Xbox S/X platformlarında ve PC’de kolaylıkla oynanabilmekte ve oyun severler tarafından yüksek ilgi görmektedir.        

 

Fall Guys Oyun Özellikleri Nelerdir?

Fall Guys çevrimiçi çok oyunculu bir oyun olmakla birlikte oyunda tekli ve çoklu oyuncu modu bulunmakta ve bu seçimle de oynanabilmektedir. Oyunda zorlayıcı parkurlar bulunmaktadır. Parkurlardaki engeller dışında rakiplerde oyuncuları zorlamaktadır. Oyun çıkış tarihinde ilk 48 saatte iki milyon kişi tarafından satın alınmıştır. Oyun steam platformunda ücretli olarak oynanabilmektedir. Oyun  ‘The Game Award for Best Community Support’ (En iyi topluluk desteği için oyun ) ödülüne layık görülmüştür. Fall Guys Ultimate Knockout 1. Sezon olarak yayınlandı ve hikâye aslında burada başlamaktadır.

Fall Guys canlı yayın platformlarında ilgi gören ve rekorlar kıran bir oyun olarak öne çıkmaktadır. E spor arenasında yerini alan oyunun turnuvaları dahi düzenlenmektedir. Oyunda rakipler ile fiziksel temasa girebilmek oyunda çevresel etkileşim sonrası ne ile karşılaşacağını kestirememek oyun tutkunlarına ayrı bir deneyim yaşatmaktadır. Oyunda rakibinizi itebilir ya da düşerken ondan destek olabilirsiniz. Basit gibi görünen oyun öngörülemez bir ilgi gördü ve görmeye de devam etmektedir.     

 

Fall Guys Kaç GB Yer Kaplar?

Fall Guys kaç Gb bilgisayarda yer kaplamaktadır sorusu oyun tutkunlarının merak ettiği bir konudur. Fall Guys sistem gereksinimleri incelemesinde oyunun 2 Gb depolama alanına ihtiyaç duyduğu anlaşılmaktadır. Bu oyunu oynamak isteyen oyun severler oldukça şanslı görünmektedir. Çünkü oyun az depolama alanı ihtiyacı ile fark yaratmaktadır. Oyunu kurmak için bilgisayarda sevilen oyunlar arasından tercih yapılmasında gerek kalmayacaktır. Minimum depolama alanı ile de Fall Guys oyunu ilgi görmekte ve tercih edilmektedir.  

 

Fall Guys Kaç GB Ekran Kartı Gerektirir?

Fall Guys kaç Gb ekran kartı ile oynanabilmektedir. Bilgisayar oyunlarında grafiklerin ayrıntılı görünmesi, çözünürlüğün yüksek olması için ekran kartı oldukça önem arz etmektedir. Bilgisayarda grafik işlem birimi ‘Graphics Processing Unit (GPU) olarak adlandırılan ekran kartı tam performanslı bir oyun deneyimi için hayati öneme sahip bilgisayar bileşeninden biri olarak öne çıkmaktadır. Fall Guys oyunu için bilgisayarda minimum 2 Gb önerilen ise 2 GB üstü ekran kartı olması gerekmektedir.  

 

Fall Guys Kaç GB Ram Gerektirir?

Kısa süreli bellek geçici depolama alanı olarak adlandırılan Ram, rastgele erişimli bellek ‘Random Access Memory ‘ olarak adlandırılmaktadır. Fall Guys sistem gereksinimleri incelemesinde oyunun minimum 8 Gb önerilen ise 8 Gb üstü rama gereksinim duyduğu anlaşılmaktadır. Oyunları tam performanslı oynamak için sistem gereksinimlerini ramı yükseltmek faydanıza olacaktır. Ram yüksek olduğunda oyun içi grafikler geçici depolama alanında ramda daha fazla boş depolama alanı bulacak buda oyunda aniden meydana gelen fps drop ( ani fps düşüşleri) sorununu azaltacak yada minimuma indirecektir.   

 

Fall Guys Minimum Sistem Gereksinimleri?

Fall Guys Sistem gereksinimleri minimum düzeyde karşılanmış bir bilgisayara kurulabilmekte ve oynanabilmektedir. Oyunu minimum sistem gereksinimi karşılanmayan bir bilgisayara da kurabilmek bazen mümkün olmaktadır. Ancak oyun oynarken donmalar yaşanır ve performans düşüklükleri gözlemlenir. Bu durumda bilgisayar sistem gereksinimlerini yükseltmeniz gerekmektedir. Fall Guys sistem gereksinimi için bilgisayarda 64 bit Windows 10 işletim sistemi ve İntel core İ5 veya dengi amd marka işlemci olması gerekmektedir. Ekran kartı ise NVIDIA GTX 660 (2 Gb) veya AMD Radeon HD 7950 (3 Gb) olmalıdır. Bilgisayarda ayrıca 8 Gb ram ve 2 Gb depolama alanı olması gerekmektedir.

 

Fall Guys Önerilen Sistem Gereksinimleri?

Fall Guys ve diğer bilgisayar oyunlarını ideal oyun performansında, yüksek çözünürlük ve grafik ayrıntısı eşliğinde oynayabilmek oyun deneyimi yaşayan herkesin beklentisidir. Teknoloji sürekli gelişmektedir ve bilgisayarında sistem özelliği olarak bu değişime ayak uydurması gerekmektedir. Fal Guys onun için gerekli minimum sistem özelliği oyunun yeni çıkan bölümlerinde, sezonlarında ya da yamalarında yetersiz kalabilmektedir. Bu durumlar için bilgisayarın sistem özelliklerinin her zaman yüksek tutulması gerekmektedir.

Fal Guys sistem gereksinimleri incelendiğinde oyun için önerilen sistem gereksiniminde 64 Bit Windows 10 işletim sistemi ve İntel Core İ7 veya Amd Ryzen 7 işlemci olması gerekmektedir. Ekran kartı ise NVIDIA GTX 960 veya AMD Radeon RX 580 üstü olması gerekmektedir. Bilgisayarda 2 Gb depolama alanı olması gerekirken 16 GB da ram bulunması gerekmektedir.        

 

Fall Guys Windows 7 İle Çalışır mı?

Fall Guys sistem gereksinimleri minimum düzeyde ne olması gerektiğine bakıldığında bilgisayarın işletim sisteminin en az 64 Bit Windows 10 işletim sistemine sahip olması gerektiği anlaşılmaktadır. Oyunu Windows 7 işletim sisteminde belki kurulabilir ancak tam performanslı oynanamaz, oyunda donmalar gerçekleşebilir. Oyunun yayıncıları ve geliştiricileri tarafından önerilen özellikte işletim sistemine sahip olunması gerekmektedir. Oyun geliştiricileri farklı işletim sisteminde oyunun performansını gözlemledikleri için oyun severlere en ideal olan sistem gereksinimini tavsiye etmektedir.   

 

Fall Guys Nasıl Oynanır?

Fall Guys belirli bir oyuncu sayısı rekabetçi raundlar sonunda hayatta kalmayı hedefleyen bir oyundur.  Oyuncular aşamalı olarak elenmekte turu geçen oynamaya devam etmektedir. Amaç oyunda son tura kadar kalmak ve oyunu kazanmaktır. Oyuna girildiğinde oyuncular 60 kişiden oluşan bir oyun grubuna aktarılır. Bu oyun grubu içerisinde rekabet edilerek oyunu kazanmak amaçlanmaktadır. Her turda farklı bir meydan okuma ve farklı bir harita size eşlik etmektedir. Oyun 4 ana oyun karakteri içerisinden 23 oyuna ayrılmaktadır. Hayatta kalma, yarış etabı, takım oyunu ve final yarışı ana dört etabı oluşturmaktadır.

Playstation 4, Playstation 5, Xbox one, Xbox S/X, Nintendo Switch ve Pc de Fall Guys oyna.  Oyunu aynı anda farklı platformlardan oynayabilmekte mümkündür. Yani oyun severlere sunulan çapraz bağlantı seçeneği ile Epic Games hesabı oluşturmak koşulu ile oyuna bağlantı kurulabilmektedir. Farklı platformlardan oyun arkadaşları oyuna davet edebilmektedir. Oyundaki diğer 59 rakip istenirse yakın arkadaş çevresinde de seçilebilmektedir.         


 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...