hamburger icon

Euro Truck Simulator Sistem 2 Gereksinimleri

Tarih: 02.11.2022 14:47
Euro Truck Simulator Sistem 2 Gereksinimleri
Ets 2 Sistem gereksinimleri 2022 güncel son sürümünde minimum Windows 7 İşletim sistemi, Dual Core CPU 2,4 Ghz işlemci, 4 GB Ram, Nvıdıa Geforce Gts 450 (1 GB) ve üstü ekran kartı, 12 GB depolama alanı istemektedir.

Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri

Ets 2 Sistem gereksinimleri 2022 güncel son sürümünde minimum Windows 7 İşletim sistemi, Dual Core CPU 2,4 Ghz işlemci, 4 GB Ram, Nvıdıa Geforce Gts 450 (1 GB) ve üstü ekran kartı, 12 GB depolama alanı istemektedir. Euro Truck Simulator 2 demo sistem gereksinimleri, oyunu demo modunda oynamak isteyenler için önemlidir. Bu modda oyunu oynamak için de bilgisayarın minimum sistem gereksinimlerini karşılaması son derece önemlidir.

 

Euro Truck Simulator 2 Nedir?

Euro Truck Simulator 2 oyunu, ağır vasıta araç kullanmayı seven oyuncuların tercih ettiği araç simülasyon oyunudur. Oyunun bu serisinde Avrupa’nın bazı şehirlerinde bulunan haritalarda araçlar kullanılmaktadır. Scs Software isimli şirket tarafından geliştirilen oyun dünyada ve ülkemizde oldukça ilgi görmektedir. Dünyada tanınmış tır markalarının bilinen araçları, gerçekçi grafikler ile tasarlanarak oyun severlerin beğenisine sunulmuştur.  Ayrıca oyunda tır kullanma keyfini oyun severler doyasıya yaşamaktadır. Euro Truck Simulator 2 demo nedir sorusu da bu oyuna ilgi duyanları merak ettiği bir konudur. Oyunun demosunda kısıtlı bir haritada görev almadan sürüş gerçekleştirilmektedir.      

    

Euro Truck Simulator 2 Ne Zaman Çıktı?

Euro Truck Simulator serisinin ilk oyunu 2008 yılında çıkmıştır. Daha sonrasında 2010 yılında Uk Truck Simulator, yine 2010 yılında German Truck Simulator serisi yayınlanmıştır. Euro Truck serisinin 2. oyunu Ets 2 ise 2012 yılı ekim ayında çıkmış ve oldukça ilgi görmüştür. Oyunun farklı ülke haritalarının bulunduğu DLC (İndirilebilir içerik)  paketleri de çıkartılarak oyun severlere sunulmuştur. Ayrıca 2016 yılında American Truck Simulator serisi yayınlanmıştır. Euro Truck Simulator 2017 yılında çıkan paketinde ise oyuncular ağır nakliye görevleri alabilmektedir. Türkiye,  2019 yılında çıkan DLC paketinin oyun haritasında yer almaktadır. Euro Truck Simulator 2 2020 yılında çıkan DLC paketinde ise Portekiz, İspanya, gibi ülkeler haritada yer alırken, açılır kapanır cam modu araçlarda bulunmaktadır.  

    

Euro Truck Simulator 2 Oyun Özellikleri?

Ets 2 de oyun severler araç kullanırken bir yandan da taşımacılık yaparak para kazanmaktadır. Oyun yaklaşık 10 yıldır farklı DLC paketleri ile birlikte dünyada 13 milyon kopya satmış ve yaklaşık 80 milyon indirme gerçekleştirmiştir. Oyunda tekli ve çoklu oyuncu seçeneği bulunmaktadır. Oyun içerisinde görev almadan önce istenirse antrenman ya da deneme sürüşü gerçekleştirilebilmektedir. Oyunda görev arabanın ayna ayarları yapabilmektedir. Euro Truck Simulator 2 de aracı görev noktasına ne kadar hızlı ve zarar vermeden güvenli bir şeklide götürülürse o kadar fazla para kazanılmış olacaktır.  Tüm bunlara ek olarak oyunun Euro Truck Simulator 2 1.35 güncellemesinde oyuna yeni tır dorseleri ve sesli navigasyon özelliği de eklenmiştir.           

 

Euro Truck Simulator 2 Kaç GB Yer Kaplar?

Ets 2 kaç Gb yer kaplar sorusu oyunu bilgisayarına kurmak ve oynamak isteyenlerin merak ettiği bir husustur. Ets 2 oyununu bilgisayara indirebilmek ya da kurabilmek için bilgisayar hard diskinde minimum sistem gereksiniminde olması gerektiği kadar boş depolama alanının bulunması gerekmektedir. Euro Truck Simulator 2 kaç GB yer kaplar peki bilgisayarda. Bilgisayarda oyunun standart paketinde en az 12 GB depolama alanı olması gerekmektedir. Ayrıca oyunun güncel DLC (indirilebilir içerik) paketlerinin kurulumunda farklı depolama alanı gerekmektedir.  

 

Euro Truck Simulator 2 Fps En Az Kaç Olmalı?

Euro Truck Simulator 2 oyunu ve diğer bilgisayar oyunlarını oynayabilmek için ekran çözünürlüğünün iyi olması gerekmektedir. Oyunu hızlı ve akıcı bir şekilde oynamak tüm oyun severlerin beklediği performanstır. Fps (Saniye başına düşen kare sayısı) olarak ifade edilmektedir. Fps oranının bilgisayar ekran kartında yüksek olması oyun kalitesini, seyir zevkini, oyunda grafiklerin daha net görünmesini sağlamaktadır. 3D oyunlar 6 Fps değerinde oynanırken değişen teknoloji ile bu oran yeni nesil bilgisayarlarda 100 fps değerinin üstünü görmektedir. 

Ets 2 oyunu için minimum sistem gereksiniminde ekran kartının Nvidia Geforce Gts 450 ve üstü olması gerekmektedir. Bu ekran kartında 1080 P de ölçümlenen fps oranı 14,5 dur. Oyunun maksimum gereksinimin de olması gereken Nvıdıa Geforce Gtx 760 ekran kartında 1080 P de ölçümlenen fps oranı ise 36,9 dur. Oyun minimum ve önerilen sistem gereksiniminde 14,9 ile 36,9 fps oranlarını görebilmektedir.  Euro Truck Simulator 2 4K kalitesinde güncel bir ekran kartı ile oynanmak istenirse oyun 100 fps üstü performans verebilmektedir.  Burada oyunun grafikleri dikkate alınarak maksimum görebileceği fps oranı da önemlidir. Ets 2 oyunu maksimum 80-90 fps oranında performans görebilmektedir.   

 

Euro Truck Simulator 2 Kaç GB Ram Gereklidir?

Ets 2 kaç gb ram kapasitesi olan bilgisayarda kurulabilmekte ve oynanabilmektedir. Bu soru oyun severleri merak ettiği bir başka husustur. Ram kısa süreli bellek ön bellek olarak tanımlanmaktadır. Random Access Memory (Rastgele Erişimli Hafıza) olarak telaffuz edilmektedir.  Euro Truck Simulator 2 sistem gereksinimleri minimum 4 GB ram, önerilen ise 6 GB ram gerektirmektedir.  

 

Euro Truck Simulator 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

Euro Truck Simulator 2 sistem gereksinimleri 2022 yılı itibari ile güncel bir bilgisayarda rahatlıkla oynanabilecek özelliklerde üretilmiştir. Euro Truck Simulator 2 oyunu için kullanılacak bilgisayarda minimum Windows 7 işletim sistemi, İ2 (çift çekirdekli)  işlemci, 4 GB ram, Nvıdıa Geforce Gts 450 (1 GB) ekran kartı, 12 GB depolama alanı bulunması gerekmektedir. 

 

Euro Truck Simulator 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Bilgisayar oyunlarında oyunun bilgisayara sorunsuz bir şekilde kurulabilmesi ve oynanabilmesi için bilgisayar bileşenlerinin en az sistem gereksinimi karşılaması gerekir. Oyunu daha performanslı, ideal koşullarda oynamak için ise bilgisayar sistem özelliklerinin kurulum sistem özelliklerinden daha üst seviyede olması gerekebilir. Ets 2 oyunu için önerilen sistem gereksinimi, oyun tasarımcısı veya yayıncı tarafından paylaşılmaktadır. Oyunu önerilen sistem gereksiniminde oynayabilmek için bilgisayarda, 64 Bit Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemi olmalı. 3.0 Ghz hızında çift çekirdekli işlemci bulunmalıdır. Bilgisayarda 6 Gb ram, 2 Gb ve üstü ekran kartı ve 12 gb depolama alanı bulunması gerekmektedir.  

  

Euro Truck Simulator 2 Maksimum Sistem Gereksinimleri

Ets 2 Maksimum Sistem Gereksinimi oyun grafiklerinin ve özelliklerinin en üst seviyede bulunduğu DLC paketlerinde önerilmektedir. Oyunda her güncel sürüm, güncel paket daha fazla ayrıntılı grafik demektir. Ets 2 sistem gereksinimleri 2022 yılı yani oyunun güncel DLC paketleri için Windows 10 işletim sistemi olmalıdır. Bilgisayarda Quad core 3.0 Ghz ve üstü işlemci bulunmalıdır. Sistem gereksiniminde 2 Gb ve üstü ekran kartı, 6 Gb ve üstü ram ve 12 Gb ve üstü (Dlc paket içeriğine göre) depolama alanına sahip olması gerekmektedir.

 

Euro Truck Simulator 2 İçin Bilgisayar Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Ets 2 bilgisayar özellikleri oyun tutkunlarının oyunu bilgisayara sorunsuz bir şekilde kurmak ve tam performansla oynayabilmek oyun severlerin en önemli kriteridir. Euro Truck Simulator 2 Windows 10 sorunu, oyununu bilgisayarına kurmak isteyen oyun severlerin karşılaştığı sorunlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Eğer bilgisayarda Windows 10 işletim sistemi yüklü ise, bu işletim sistemini yüklerken driver ve diğer bilgisayar bileşenlerinin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Euro Truck simulator 2 Windows Xp işletim sistemine sahip bilgisayarda da oynanabilir. Yeni nesil bilgisayarlarda ise Ets 2 oyununu kurmak ve oynamak oldukça kolaydır. 
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...