hamburger icon

Call Of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri

Tarih: 02.11.2022 14:54
Call Of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri
Call of duty warzone sistem gereksinimleri, bilgisayarın işletim sisteminin 64 bit Windows 7, işlemcisinin İntel Core İ3 4340 veya Amd Fx 6300 olması gerekmektedir. 

Call Of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of duty warzone sistem gereksinimleri, bilgisayarın işletim sisteminin 64 bit Windows 7, işlemcisinin İntel Core İ3 4340 veya Amd Fx 6300 olması gerekmektedir.  Aynı zamanda ekran kartının Nvıdıa Geforce Gtx 670 2 GB / Gtx 1650 4 GB veya Amd Radeon HD 7950, 8 GB ram ve 175 GB depolama alanına sahip olmalıdır.  Call Of Duty ve Call Of Duty 2 sistem gereksinimleri, serinin ilk oyunları olduğu için (2003-2005) oyun severler tarafından yeni nesil bilgisayarlar ile rahatlıkla oynanabilmektedir.   
 

Call Of Duty: Warzone Nedir?

Call Of Duty nedir, sorusunun kısaca cevabı 2. Dünya savaşını müttefik askerlerin ve savaş kahramanlarının gözünden anlatan savaş oyunudur.  Aynı şekilde savaş ortamının kaosunu, oyun severlerle buluşturan serinin ilk oyununun adıdır. Call Of Duty bilgisayar oyunu piyasaya çıktığı dönemde oldukça beğenilmiştir. Call Of Duty Warzone serinin devamı şeklinde çıkan Call Of Duty Modern Warfare oyununun battle royale (hayatta kalma) modu ile oynanabilen versiyonudur. Oyun ücretsiz olarak indirilebilmekte ve oynanabilmektedir. Call Of Duty Warzone oyununu oynayabilmek için Call Of Duty Warfare oyununa sahip olmaya gerek yoktur.   
 

Call Of Duty: Warzone Ne Zaman Çıktı?

Call Of Duty Warzone oyun konsolu ve bilgisayarlarda oynamak için 2020 yılı mart ayında piyasaya çıkmıştır. Battle royale modu ile ücretsiz oynanabilen oyun, ilk dört gününde oyunun yayıncısı activision tarafından yapılan açıklamaya göre 15 milyon oyun sever tarafından indirilerek oynanmıştır. Call Of Duty Warzone, oyunun ana serisinden ayrı olarak hayatta kalma modu için piyasaya sürülmüş ve en iyi battle royale oyunlarından biri olarak tanımlanmaktadır. Call Of Duty en son kaç çıktı arama motorlarında sıklıkla aratılan ve merak edilen bir sorudur. Call Of Duty en son oyunu ise 2022 yılında çıkan Call Of Duty Modern Warfare 2 oyunudur. Arama motorlarına Call Of Duty 64 bit download Warzone yazıp oyun indirilir ve bilgisayara kolaylıkla kurulabilmektedir.
 

Call Of Duty: Warzone Oyun Özellikleri Nelerdir?

Call of Duty Warzone, blunder ve battle royale adı ile 2 farklı modda oynanabilmektedir. Hayatta kalma modunda, oyun severlerin ilgi duyduğu bir oyundur. Modern Warfare modunda silahlar bu seride de bulunmaktadır. Oyunda durmak yerine haritada sürekli gezmek gerekiyor. Bu gezintiyi sağlayan arazi aracı, kargo kamyonu, helikopter gibi araçlarda oyun içerisinde kullanılmaktadır. Call Of Duty Gamepad ile oynama imkânını da oyun severlere sunmaktadır. Ayrıca oyununun ses efektlerini daha iyi deneyimleyebilmek için Call Of Duty kulaklık ile oynanmalıdır. Oyun dünyada ilgi ile takip edildiği ve oynandığı için oyuna ait ürünlerin satışı da yapılmaktadır. Call Of Duty aksesuar çeşitleri, mouse pad, klavye matı, vb. ürünler oyun severler tarafından satın alınmaktadır.   
   

Call Of Duty: Warzone Kaç Gb Ram Gereklidir?

Oyun bilgisayarlarında kısa süreli bellek görevini üstlenen birim, Ram (Random Access) olarak adlandırılmaktadır. Ramı yüksek olan bilgisayarlarda, oyunların performansı daha fazladır. Aynı şekilde yüksek ram bilgisayarın daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Call of duty warzone oyununu oynamak için oyunun yayıncısı tarafından paylaşılan Cold War Zone sistem gereksinimi tablosuna bakmak gerekmektedir. Oyunu kurabilmek ve tam performanslı oynayabilmek için sistem gereksiniminde ramının minimum 8 GB, önerilen 12 GB, İdeal olarak ise 16 GB olması gerekmektedir. 
    

Call Of Duty: Warzone Fps En Az Kaç Olmalıdır?

Call Of Duty Warzone grafiklerinin üst seviyede olduğu oyunlardan biridir. Elektronik cihaz ekranlarında 1 saniyede başına düşen kare sayısı Fps (Frame Per Second) olarak ifade edilmektedir. Fps oranının yüksek olması, grafiklerin net görülmesini doğal olarak da oyun kalitesi ve performansını arttırmaktadır. Call Of Duty Warzone oyunu minimum sistem gereksiniminde Nvıdıa Geforce Gtx 670 2 GB ya da Amd Radeon HD 7950 ekran kartında çalışmaktadır. Nvıdıa Geforce Gtx 670 ekran karında 1080 P de yaklaşık 48,6 Fps performans ölçülmektedir. Amd Radeon HD 7950 ekran kartında ise 1080 P de 44,2 Fps performans ölçülmektedir. Call Of Duty Warzone sistem gereksiniminin bu oyun için ekran yenilenme hızı kategorisinde minimumu 44,2 fps olması gerekmektedir. 
 

Call Of Duty: Warzone Kaç GB Ekran Kartı Gereklidir?

Bilgisayar oyunlarında grafik ayrıntıları arttıkça ve çözünürlük yükseldikçe ekran kartının bellek kapasitesi ve işlemci hızı oldukça önemlidir. Ekran kartı yüksek bir oyun bilgisayarında, oyun grafikleri daha net ve daha ayrıntılı gözükmektedir. Ayrıca oyun performansı da artmaktadır. Call Of Duty Warzone Kaç GB ekran kartında çalışır merak edilen bir sorudur. Oyunun kaç GB ekran kartında ideal olarak çalıştığı oyunun yayıncı firması tarafından paylaşılan sistem gereksinimleri tablosunda belirtilmektedir. Call Of Duty Warzone oyunu Amd ekran kartında minimum Amd Radeon HD 7950, Nvidia ekran kartında ise Geforce Gtx 670 2 GB/ Gtx 1650 4 GB olmalıdır. Oyunun oynayabilmek için ekran kartının en az 2 GB, önerilen 4 GB, ideal olarak ise 8 GB olması gerekmektedir.     
   

Call Of Duty: Warzone Kaç GB Yer Kaplar?

Call Of Duty Warzone kaç GB depolama alanı istemektedir bir diğer merak edilen konudur. Call Of Duty Warzone oyununu bilgisayara indirebilmek ve kurulum gerçekleştirerek oynayabilmek için yaklaşık 175 GB HDD depolama alanı gerekmektedir. Oyunu bilgisayara kurmadan önce sistem özelliklerine girerek bilgisayarınızın boş depolama alanı kaç GB kontrol etmeniz oyunu sorunsuz bir şekilde indirip kurmak için önem arz etmektedir.   
 

Call Of Duty: Warzone Minimum Sistem Gereksinimleri?

Oyun Xbox 360, Xbox one, Xbox x/s serisi oyun konsollarında ve PC’de oyunu kurabilmek ve oynayabilmek için oyun sistem gereksinimlerinin minimum düzeyde, cihaz tarafından karşılanması gerekmektedir. Call Of Duty Warzone oyunu için paylaşılan minimum sistem gereksinimleri karşılamıyorsa oyun kurulumu gerçekleşmez. Oyun kurulumu gerçekleşse dahi bilgisayarda donmalar ve takılmalar meydana gelecektir. Call Of Duty Warzone oyunu için minimum sistem gereksinimi, 64 Bit Windows 10 işletim sistemi, İntel Core İ3 4340/ Amd Fx 6300 işlemci, Nvıdıa Geforce Gtx 670 2 GB/ Amd Radeon HD 7950 ekran kartı, 8 GB ram, 175 GB depolama alanı gerekmektedir. 
 

Call Of Duty: Warzone Önerilen Sistem Gereksinimleri?

Call Of Duty Warzone oyununu 60 Fps hızında oynamak için önerilen sistem gereksinimi, 64 Bit Windows 10 işletim sistemi, İntel Core İ5-2500K/Amd Ryzen R5 1600x İşlemci, Nvıdıa Geforce Gtx 970 4 GB/Gtx 1660 6 GB/Amd Radeon R9 390/Amd Rx 580 ekran kartı, 12 GB Ram, Directx uyumlu ses, 175 GB HDD depolama alanı gerekmektedir. 
 

Call Of Duty: Warzone Maksimum Sistem Gereksinimleri?

Call Of Duty Warzone oyununu 4K çözünürlüklü ve yüksek fps hızında oynamak için gereken maksimum sistem gereksinimi, 64 Bit Windows 10 işletim sistemidir. İşlemcisinin ise İntel Core İ7- 9700L veya Amd Ryzen 2700x olması gerekmektedir. Nvıdıa Geforce Rtx 2080 ekran kartı, 16 GB Ram, Directx uyumlu ses, 175 GB HDD depolama alanı oyun için maksimum sistem gereksinimleridir.
 

Call Of Duty: Warzone Nasıl Oynanır?

Call Of Duty Warzone oyunu Battle Royale (hayatta kal) ve Plunder (yağma) adında iki mod da oynanmaktadır. Plunder modunda oyuncu ölünce tekrar oyuna dâhil oluyor ve takım halinde oynanan oyunda takım oyuncuları verilen sürede belirtilen para miktarını toplaması gerekmektedir. Battle royale modunda ise üçer kişilik takımlar halinde hayatta kalma mücadelesi verilmektedir. 
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...