hamburger icon

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri

Tarih: 02.11.2022 14:39
Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri
Assetto Corsa yarış simülatörü oyununu oynamak için bilgisayarın minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir.

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri

Assetto Corsa yarış simülatörü oyununu oynamak için bilgisayarın minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Oyunu en düşük ayarda oynamak için, Windows 7 işletim sistemi, Amd Athlon X2 2.8 Ghz veya Intel Core 2 Duo 2,4 GHZ işlemci, Amd Radeon Hd 6450 veya Nvıdıa Geforce Gt 460 ekran kartı ve 2 GB ramı bulunan bilgisayar gerekmektedir. Assetto Corsa sistem gereksinimleri incelendiğinde önerilen sistem gereksinimi dönemi için biraz fazla olsa da minimum sistem gereksinimleri ile birçok yarış severi mutlu etmektedir. 
 

Assetto Corsa Nedir?

Assetto Corsa İtalyan Kunos Simulazioni şirketinin ar-ge ofisinde tasarlanan ve geliştirilen yarış simülasyonu video oyunudur. Gerçeğe yakın bir yarış tecrübesi düşünülerek geliştirilen bir oyundur. Çeşitli dil seçenekleri dünyada birçok ülkeden yarış severleri büyüleyici dünyasına davet etmektedir. Araçların yarış esnasında lastik ısıları, aerodinamik yapısı, hibrit sistemi gibi özelliklerinin anlık olarak takip edildiği, dinamik ve sürükleyici bir yarış oyunudur. Assetto Corsa video yarış oyunu, uzun bir süre önce piyasaya çıkmış olsa da oyun tutkunlarının en sevdiği oyunlar arasında yer almaktadır.
 

Assetto Corsa Ne Zaman Çıktı?

Assetto Corsa yarış ve simülasyon, oyun olarak 2014 yılı Aralık ayında oyun piyasasına sunulmuştur. Oyun, piyasaya çıkmadan önce yaklaşık olarak bir sene erken erişime sunularak oyun severler ile buluşturulmuştur. Assetto Corsa early access (erken erişim) sonrası 2014 yılı sonlarında oyun tutkunları tarafından ön testten geçtikten sonra resmi olarak piyasaya sürülmüştür.
 

Assetto Corsa Oyun Özellikleri Nelerdir?

Assetto Corsa, oldukça fazla araç seçeneği bulunan bir yarış oyunudur. Yaklaşık 177 araç oyuncular tarafından test edilmeyi beklemektedir. Farklı hava koşullarında yarışabilecek yaklaşık 19 pis bulunmaktadır. Assetto Corsa ile oyun konsolları, gerçekçi yarış deneyimi sağlayan yarış direksiyonları, otomatik algılanarak ayarları yapılmaktadır.  Ayrıca Assetto Corsa direksiyon ayarları son derece kolay bir şekilde ayarlanabilir. Assetto Corsa gameplay (oyun konsolu)  eşsiz bir oyun deneyimini oyun tutkunlarına sunmaktadır.

Sistem ayarları düzgün yapıldığı takdirde Assetto Corsa online olarak da oynanabilmektedir. Assetto Corsa ultimate edition gibi oyunun güncellenmiş paketlerini almak da mümkündür. Modern araçların bir arada bulunduğu bir oyun olan Assetto Corsa ile geçmiş ve şimdiki zaman bir arada yaşanmaktadır . Oyunda araçlar lazer tarama teknolojisi ile tasarlanmış ve araçların birebir aynısı olması hedeflenmiştir. Oyun araçları test pilotları ile belli bir testten de geçmiştir.  Assetto Corsa 2014 yılında çıkmış olmasına rağmen, grafikleri ile günümüzde de oyun severlerin ilgisini çekmektedir. Oyun, tasarımcı ve yayıncıları tarafından sürekli güncellendiği için oyuncuların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Assetto Corsa nasıl indirilir sorusu oyun tutkunlarının merak ettiği bir konudur. Oyun dağıtım şirketlerinden ya da oyun CD’si satan mağazalardan ücret verip alınarak oyunu sistem gereksinimleri karşılayan bir cihaza kurulur. Ücret vermek istemeyenler için arama motorlarına oyun ismi yazılarak, oyun kurulum dosyası ücretsiz indirilerek de bilgisayara kurulabilmektedir. Assetto Corsa nasıl kurulur, eğer mağazadan satın alınmış ise ürün cd içeriğinde bulunan kurulum talimatları takip edilerek gerçekleştirilir. Ücretli oyun mağazalarından ya da ücretsiz oyun kurulum dosyası paylaşan sitelerden oyunu indirdirilirse, yine bu sitelerin kurulum dosyası içinde paylaştığı talimatlar okunarak sorunsuz bir kurulum gerçekleştirilebilir.  
 

Assetto Corsa Kaç GB Yer Kaplar?

Assetto Corsa kaç GB bilgisayarda yer kaplar, sorusu bu oyunu kurmak isteyen oyun tutkunlarının merak ettiği bir diğer konudur. Assetto Corsa yarış simülatörü oyununu oynayabilmek için bilgisayarda 15 GB kadar bir depolama alanının boş olması gerekmektedir. Eğer oyunun güncel versiyonu en son çıkan oyun paketi oynanmak isteniyor ise yaklaşık 30 GB bir depolama alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Oyun modları ile birlikte kurulduğunda ise yaklaşık 30 GB yakın bir depolama alanı istemektedir.      
 

Assetto Corsa Kaç GB Ram Gereklidir?

Bilgisayarda kısa süreli bellek görevi gören ram (Random Access) ne kadar yüksek olursa bilgisayarın hızı o ölçüde artmaktadır. Aynı zamanda RAM’a bilgisayarın kısa süreli belleği de denilmektedir. Bu yüzden RAMı yüksek olan bir bilgisayara sahip olmak güncel oyunları oynamakta kolaylık sağlayacaktır. Assetto Corsa oyununu oynayabilmek için bilgisayarın ya da oyun konsolunun minimum 2 GB ram özelliklerini bulundurması gerekmektedir. Assetto Corsa PC de daha hızlı ve tam performanslı oynanması için de bilgisayar ramının 6 GB olması gerekmektedir.    
  

Assetto Corsa Fps En Az Kaç olmalı?

Fps (Frame Per Second), saniye başına düşen kare sayısını ifade etmektedir. Bir saniyede ekranda görüntünün yenilenmesi hızıdır. Görüntü yenilenme hızının yüksek olması görüntü kalitesini ve aynı oranda oyun oynama performansını arttırmaktadır. Assetto Corsa oyunu minimum sistem gereksiniminde AMD Radeon 290x veya Nvıdıa Geforce GTX 970 ekran kartında çalışmaktadır. AMD Radeon 290x ekran kartı 1080 P de yaklaşık 61,2 fps performans ölçülmektedir. Nvıdıa Geforce GTX 970 ekran kartında ise 1080 P de yaklaşık 62,2 fps performans ölçülmektedir. Assetto Corsa pc sistem gereksiniminin bu oyun için ekran yenilenme hızı kategorisinde minimumu 61,2 fps olması gerekmektedir. 
 

Assetto Corsa İçin Kaç GB Ekran Kartı Gereklidir?

Assetto Corsa minimum sistem gereksinimlerinde ekran kartı oldukça önemli bir parçadır. Ekran kartı (Graphics Processing Unit-GPU) grafik işlem birimi olarak adlandırılmaktadır. Oyun oynanırken ekranda kaliteli bir görüntünün olması, grafiklerin ayrıntılı görünmesi ekran kartı sayesindedir. Ekran kartının yüksek olması oyun performansını da arttırmaktadır. Assetto Corsa oyununun kaç GB ekran kartında ideal olarak çalıştığı oyun yayıncıları tarafından paylaşılan sistem gereksinimlerinde belirtilmektedir. Assetto Corsa oyunu Amd ekran kartında minimum  AMD Radeon HD 6450, Nvidia ekran kartında ise NVIDIA Geforce GT 460 olmalıdır. Oyun için ekran kartı en az 1GB, önerilen ise 4 GB olmalıdır.    
 

Assetto Corsa Minimum Sistem Gereksinimleri?

Oyun konsollarında ve oyun bilgisayarlarında oyunun kurulumu için minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekir. Minimum sistem gereksinimleri karşılanmaz ise oyun bilgisayara kurmak mümkün olmaz. Assetto Corsa PC sistem gereksinimleri oyunun tasarımcı ve yayıncılar tarafından oyun severler ile paylaşılmıştır. Assetto Corsa oyunu minimum sistem gereksinimi, İşletim sistemi Windows 7,İşlemci Amd Athlon x2 2,8 Ghz veya İntel Core 2 Duo 2,4 Ghz, Ekran kartı, AMD Radeon HD 6450 veya NVIDIA Geforce GT 460, Ram 2 GB, depolama alanı ise 15 GB olmalıdır.   
 

Assetto Corsa Önerilen Sistem Gereksinimleri?

Assetto Corsa yarış oyunu için önerilen sistem gereksinimleri, İşletim sistemi Windows 7, İşlemci Amd six-Core Cpu ya da Intel Quad-Core Cpu, ekran kartı Amd Radeon 290x ya da Nvıdıa Geforce Gtx 970, Ram 6 GB, depolama alanı ise 30 GB olmalıdır.  
 

Assetto Corsa Bilgisayar Özellikleri Nasıl Olmalı?

Assetto Corsa oyun sistem gereksinimleri yarış oyunu, oyun tutkunlarının içini biraz olsun rahatlatmaktadır.2014 yılında piyasaya sürülen oyun, sistem gereksinimi olarak güncel bilgisayarlar ile kolay ve rahat bir şekilde oynanabilmektedir. Oyunda satışa sunulduktan sonra güncellemeler yaşansa da ideal sistem gereksinimi olarak yeni nesil bilgisayarlar ile oynamak çok daha keyifli bir oyun deneyimi sunacaktır.
 

Assetto Corsa Maximum Sistem Gereksinimleri?

Assetto Corsa yarış oyunu yıllar geçse de kaliteli grafikleri ile hala yarış tutkunları tarafından ilgi görmektedir. Oyunu tam performans ile oynamak, oyun meraklılarının her zaman ilk tercih ettiği konudur. Tam performanslı bir bilgisayarda oyun oynamak keyifli bir oyun deneyimi yaşatmaktadır. Assetto Corsa yarış simülatörü için ideal sistem gereksinimi Windows 7 işletim sistemi, 4 GB ekran kartı, 6 GB ram, İ2 işlemci ve 30 GB depolama alanıdır.     
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...