hamburger icon

Apex Legends Sistem Gereksinimleri

Tarih: 09.11.2022 16:46
Apex Legends Sistem Gereksinimleri
Apex Legends kahraman nişancı oyununu bilgisayara kurabilmek ve oynayabilmek için ortalama bir bilgisayar özelliği yeterli olacaktır.

Apex Legends Sistem Gereksinimleri

Apex Legends kahraman nişancı oyununu bilgisayara kurabilmek ve oynayabilmek için ortalama bir bilgisayar özelliği yeterli olacaktır. Ancak oyunu güncel sistem özelliklerine sahip bir bilgisayarla oynamak her zaman sizin avantajınıza olacaktır. Battle Royale (hayatta kalma) oyunlarına bir tarz, yenilik getiren bu oyunu oynayabilmek için bilgisayarın bazı sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Apex Legends sistem gereksinimleri bilgisayar için minimum, Windows 7 işletim sistemi, İntel Core İ3 6300/Amd Fx 4350 işlemci olmalıdır. Bilgisayarın ekran kartının Amd Radeon HD 7730/Nvıdıa Geforce GT 640, Ram 6 Gb, depolama alanının ise 56 Gb olması gerekmektedir.

Apex Legends oyunu Xbox one, Xbox Series S/X, Ps4, Ps5, Pc ve mobilde kurulabilmektedir. Oyun bu platformlar için ayrı ayrı sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymaktadır. Cross-Play çapraz oyun desteği ile bu platformlardan bağlantı kurarak birlikte oyun oynamak mümkündür. Apex oyununu daha performanslı, grafikleri daha net oynamak için önerilen sistem gereksinimlerinin cihazda kurulu olması gerekmektedir. Belirtilen sistem gereksinimleri oyunun ilk çıkan sürümü için yeterli olmaktadır. Apex Legends oyunu güncellenen veya yeni çıkan paketlerinde daha fazla sistem gereksinimine ihtiyaç duyulabilmektedir. Android tabanlı telefon için en az Android 6.0 sürüm, 2 Gb ram, 4 Gb depolama alanı gerekmektedir İOS tabanlı telefonda ise iOS sürümü 11 ve üstü, 2 GB ram, 4 GB boş depolama alanı gerekmektedir.

 

Apex Legends Nedir?

Apex Legends oyunu Electronic Art tarafından yayınlanan, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ücretsiz bir hayatta kalma teması üzerine kurulu oyundur. Oyun bilgisayar ve oyun konsolları için 2019 yılı şubat ayında piyasaya çıktı ve oldukça ilgi gördü. Oyun indirme sitesi olan Steam platformunda ‘en çok zorlanan’ oyun ödülü yanı sıra oyunun ‘en iyi çok oyunculu’ oyun ödülü de bulunmaktadır. Ücretsiz oynanan oyunun 2020 yılı Ekim ayında yayınlanan özel karakter ve silahların bulunduğu Apex Champion sürümü ücretli olarak satılmaktadır. 

Apex Legends 4 sezon oyunun piyasaya çıkışının birinci yıl dönümü olan 4 Şubat 2020 tarihinde yayınlandı. Oyunun 2022 yılı Kasım ayı başında Apex Legends 15 sezon adında yeni sürümü piyasaya çıkacaktır. Oyunun Steam platformunda 24 saatte yaklaşık 511,677 oyuncu sayısı o dönem için en fazla oynanma rekoru da bulunmaktadır. Oyun piyasaya çıktığı ilk ayda elli milyon oyuncu tarafından oynanmakta idi. 2021 yılında yüz milyon güncel oyuncu barajını aştı ve oyunun popülaritesi hala devam etmektedir. Apex Legends nereden indirilir oyun arama motorlarına ismi yazılıp indirilerek oynanabilmektedir. Steam, Origin ve benzeri oyun indirme sitelerinden de oyuna ulaşmak mümkün olmaktadır.      

 

Apex Legends Oyun Özellikleri Nelerdir?

Apex Legends haritası oldukça geniş olan yüksek tempoda oynanan bir oyundur. Oyunu diğer oyunlardan bir adım öne çıkaran özelliği farklı yeteneklere sahip karakterler içermesidir. Keşif, destek, savunma ve saldırı alanında farklı karakterler ile oyun oynanabilmektedir. Apex oyunculara oldukça teknolojik ve modern silahlar ile oynama fırsatı sunmaktadır. Bilim kurgu öğeleri barındıran oyunda gelecekte olabilecek savaş senaryoları keşfedilmektedir. 

 

Oyuncular oyunda iki veya üçlü takımlara ayrılmakta ve 20 ye yakın takım her oyunda birbiri ile savaşmaktadır. Oyuncular oyuna ekipmansız başlamaktadır. Oyun haritası üzerinde uçarak herhangi bir noktaya düşmekte bu noktadan teçhizat olmadan oyuna başlamaktadır. Oyuncu yaralanma durumunda arkadaşından yardım almakta ve kurtarmaktadır. Apex Legends oyununda Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Apex Legends Türkçe yapma işlemi için oyun indirme sitesi olan Origin i açın ve kütüphaneden Apex Legends bularak oyuna tıklayın, ardından oyun ayarlarına gitmek için ‘Çark ‘ sembolüne basın buradan ‘Gelişmiş başlatma seçenekleri bölümüne giderek Türkçe dil seçeneğini seçin bu işlemler sonunda oyuna Türkçe dil seçeneği eklenecektir.

 

Apex Legends Fps nasıl Yükseltilir?

Apex Legends oyununu oynarken diğer oyunlarda olduğu gibi fps oranının yüksek olması oyundaki grafiklerin kusursuz görünmesini sağlamaktadır. Fps bir saniye başına düşen kare sayısı olarak ifade edilmektedir. Fps oranı yükseldikçe grafikler daha net olmakta, ekran çözünürlüğü daha yüksek görünmektedir. Fps oranı yüksek olan ekran kartlarını tercih etmek oyunu oynamak için önemlidir. Mevcut oyunun kurulu olduğu bilgisayarda bazı ayarlar ile fps oranı belli bir seviyeye kadar çıkabilmektedir. Oyun konsollarında 60 fps sınırı olmakla birlikte Pc de bu oran ekran kartına bağlı olmakla beraber bazı oyun ve sistem ayarları ile yükseltilebilmektedir. 

Apex oyunu ayarlar menüsündeki gameplay, mouse, controller, video, audio sekmesi tek tek açılarak bazı seviyeler düşük konuma getirilmelidir. Bu işlemler görüntü kalitesini düşürebilir ancak oyunda meydana gelebilecek performans düşüklüklerini azaltacaktır. Fps oranını ise tam tersine yükseltecektir. Örnek verilecek olursa Display modu full ekran, seçilmeli, ekran çözünürlüğü 1080P düşürülmeli, anti-aliasing modu kapatılmalıdır. Oyun içinde Fps oranını yükseltmek için en kesin çözüm bilgisayar donanımınızı arttırmak olacaktır. Her oyunun maksimum çıkabileceği fps oranı olduğu da göz ardı edilmemelidir.       

 

Apex Legends Kaç GB Yer Kaplar?

Apex Legends kaç Gb yer kaplamaktadır. Apex ve benzeri oyunları bilgisayara, oyun konsoluna ya da mobile indirebilmek için kurulan cihaz hafızasının minimum sistem gereksinimini karşılaması gerekmektedir. Oyunun zaman içerisinde çıkarılan üst sürümlerinde bu depolama oranı artabilmektedir. Apex Legends oyunu için en temel kurulum dâhil bilgisayarda en az 56 Gb depolama alanı olması gerekmektedir. Oyunu android ya da İOS işletim sistemli telefonlarda oynayabilmek için mobilde 4 GB boş depolama alanının olması gerekmektedir. Apex Legends Ps4 kaç Gb yer kaplar, oyun bu platformda yaklaşık 56 Gb boş depolama alanına gereksinim duymaktadır.

 

Apex Legends Kaç GB Ram Gerektirir?

Apex Legends kaç Gb ramı bulunan bilgisayara kurulabilmektedir. Ram bilgisayarda geçici depolama alanı olarak tanımlanmaktadır. Random Access Memory ( rastgele erişimli bellek) olarak telaffuz edilmektedir. Ram ne kadar yüksek ise bilgisayar sistemi o kadar hızlı çalışmaktadır. Apex oyunu için bilgisayarda minimum 6 GB, önerilen ise 8 GB ram bulunması gerekmektedir. Oyunu Mobil cihazdan oynamak isteyenlerin telefonunda e az 2 Gb ram bulunması gerekmektedir.    

 

Apex Legends Kaç GB Ekran Kartı Gerektirir?

Ekran kartı bir diğer adıyla grafik kartı bilgisayardaki grafik tabanlı verileri işleyerek bilgisayar monitörüne aktarmaktadır. Graphics Processing Unit (GPU) ‘Grafik işlem birimi’ olarak adlandırılmaktadır. Oyunlardaki yüksek grafikleri ve ayrıntılı detayları aktarmak için güçlü bir ekran kartına gerek duyulmaktadır. Ekran yenilenme hızını ve çözünürlüğü ekran kartı doğrudan etkilemektedir. Apex Legends oyunu için bilgisayarda minimum 2 Gb, maksimum ise 4 Gb ekran kartı olmalıdır. 

 

Apex Legends Minimum Sistem Gereksinimleri?

Apex oyununu bilgisayara kurmak için cihazınızın oyunun kurmak için gerekli minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Oyun minimum sistem gerekliliğini karşılanmayan bazı bilgisayarlara da kurulabilir ancak oyunda donmalar yaşanır ve oyun performanslı bir şekilde oynanamaz. Apex Legends 64 bit Windows 7 işletim sistemine sahip bir bilgisayara kurulabilmektedir. Oyun için minimum Amd Fx 4350 veya İntel Core İ3 6300 işlemci,  Amd Radeon HD 7730 (2 Gb) ya da Nvıdıa geforce Gt 640 (2 Gb) ekran kartı gereklidir. Bilgisayar ramının en az 6 GB, depolama alanının ise 56 Gb olması gerekmektedir.     

 

Apex Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri?

Apex Legends oyununu yüksek grafik, yüksek çözünürlük ve tam performanslı oynamak için bilgisayar sistem gereksiniminin önerilen sistem özelliklerinde olması gerekmektedir. Bu özellikleri taşıması için bilgisayarda 64 bit Windows 7 işletim sistemi ve Rayzen R5 işlemci olmalıdır. Oyun için Bilgisayar ekran kartının Amd Radeon R9 290 (4 Gb) veya Nvıdıa Geforce Gtx 970 (4 Gb)  olması gerekmektedir. Bilgisayar Ramı 8 Gb depolama alanı ise 56 Gb olmalıdır.    

 

Apex Legends Mobile İOS Sistem Gereksinimleri?

Apex Legends mobile sistem gereksinimi İOS işletim sistemine sahip telefonlar için minimum İphone 6 S telefon, İOS 11.0 işletim sistemi sürümü, A9 işlemci, 2 Gb ram ve 4 Gb depolama alanı olmalıdır. İOS işletim sistemi için önerilen sistem gereksiniminde ise telefon İphone 11s ve üst modeli olmalıdır. Telefonda İOS 13.1 ve üstü işletim sistemi sürümü kurulu olmalıdır. A13 işlemci, 4 Gb Ram ve 8 Gb boş depolama alanı bulunması gerekmektedir.        

 

Apex Legends Mobile Android Sistem Gereksinimleri? 

Apex oyunu için Android tabanlı telefonlarda minimum Snapdragon 435/ Hisilicon Kirin 650/ Mediatek Helio P20/ Exynos 7420 işlemci olması gerekmektedir. İşletim sistemi Android 6.0, Ramı 2 Gb, depolama alanı ise 4 olmalıdır. Android tabanlı telefonlar için önerilen sistem gereksinimi ise Snapdragon 435/ Hisilicon Kirin 650/ Mediatek Helio P20/ Exynos 7420 işlemci, Android 11.0 ve üstü işletim sistemi olması gerekmektedir. Telefonun 4 Gb ramı 8 GB ise depolama alanı olması gerekmektedir.  
İlgili Ürünler
Yükleniyor...