Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Tarih: 09.11.2022 16:53
Lost Ark Sistem Gereksinimleri
Lost Ark sistem gereksinimleri oyun tutkunlarının merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Lost Ark sistem gereksinimleri oyun tutkunlarının merak ettiği konuların başında gelmektedir. Oyunu bilgisayara ya da mobile kurabilmek için telefon veya bilgisayar bileşenlerinin bazı sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Ark sistem gereksinimleri için bilgisayarda 64 Bit Windows 10 işletim sistemi ve İntel İ3 yada Ryzen 3 işletim sistemi olması gerekmektedir. Bilgisayarın ekran kartı ise Nvıdıa Geforce GTX 460   (1 Gb)  veya AMD HD6850 (1 Gb) olmalıdır. Bilgisayarda ayrıca 8 Gb ram, 50 Gb da depolama alanı bulunması gerekmektedir. Lost Ark mobil sistem gereksinimleri oyunu mobil cihazdan oynamak isteyenler için merak konusudur. Oyun mobil için yaklaşık 2.5 Gb depolama alanı istemektedir. Oyunu güncel bir işletim sistemine sahip Android veya İOS tabanlı tüm telefonlardan rahatlıkla oynanabilmektedir.    

 

Lost Ark Nedir?

Lost Ark Role Playing Game (Rpg) ‘Rol Yapma’ tarzında bir oyundur. Oyunda kurgusal sanal bir ortamda oyuna erişim sağlayan tüm oyuncular, seçtikleri karakterlere belli kurallar çerçevesinde hayat vermekte ve hikâyenin bir parçası olmayı amaçlamaktadır. Bu tarz oyunlara Massively Multiplayer Online Role Playing (MMORPG)  ‘Çok oyunculu çevrimiçi rol yapma) oyunu da denilmektedir. Lost Ark en iyi rol yapma savaşı olmayı hedeflemekle birlikte çoklu oyuncu seçeneği ile hikâyeye bir derinlikte katmaktadır. Tripod Studio ve Smilegate tarafından ortaklaşa geliştirilen oyun Amazon Games tarafından da desteklenmektedir. Lost Art çıkış tarihi ise 2022 yılı Şubat ayıdır. Lost Ark indirme işlemi Steam platformundan ücretsiz yapılabilmektedir. Oyunu telefona indirmek için öncelikle  ‘Steam Link’ ücretsiz uygulaması yüklenmelidir. Bilgisayarda kurulu aynı uygulama ile eşleştirme işlemi yapılmalıdır. Sonrasında Steam kütüphaneden Lost Ark oyunu seçilmeli ve telefona oyun kurulmalıdır.

 

Lost Ark Kaç GB Ekran Kartı Gerektirir?

Lost Ark ve benzeri oyunları bilgisayara kurabilmek ve oynayabilmek için sistem gereksinimlerinin güncel olması gerekmektedir. Bilgisayar bileşenlerinden biri olan ekran kartı da bunların başında gelmektedir. Ekran kartı oyunda grafiklerin ayrıntılı görünmesini çözünürlüğün yüksek olmasını sağlamaktadır. ‘Graphics Processing Unit (GPU) ‘Grafik işlem birimi olarak adlandırılmakta ve performanslı oyun deneyimi için hayati önem arz etmektedir. Lost Ark sistem gereksinimleri incelemesinde oyun için en az 1 Gb ideal oyun deneyimi için ise 2 Gb ekran kartı gereklidir.   

 

Lost Ark Kaç GB Yer Kaplar?

Lost Ark kaç Gb bilgisayar hafızasına gerek duymaktadır. Oyun telefon yada mobil cihazda kapladığı alan ile de oyun severleri memnun etmektedir. Fazla bir depolama alanına ihtiyaç duyulmamaktadır. Oyunu kurmak için sevdiğiniz oyunlar arasından tercih yapmanıza gerek kalmamaktadır. Oyun meraklıları bir çok oyunu bilgisayarlarına kurduğu için en az 500 Gb veya 1 TB depolama alanı olması gerekmektedir. Lost Ark oyunu için ise sistem hafızasında yaklaşık 50 Gb kadar boş depolama alanı bulunması yeterlidir. Oyunun mobil versiyonu için ise yaklaşık 2.5 Gb boş depolama alanı telefonda bulunması gerekmektedir.  

 

Lost Ark Oyun Özellikleri Nelerdir?

Lost ark nasıl oynanır oyunun özellikleri nelerdir. Renkli grafikleri, şık tasarımlı karakter ve görselleri ile bağımlılık yaratan bir savaş oyunudur. Uzun bir oyun sonu vaad etmekte olan oyunda keşif edeceğiniz birçok bölge, araç ve kaynak bulunmaktadır. Oyunda aksiyon hissedilir seviyedir. Güçlü bir şeytan, kötülüğü uzaklaştıran Lost Ark’ı bulmak için dünyayı yıkıp dökmektedir.  Oyun karakterinin bu Ark ile bağlantısı bulunmakta ve bu sapkınlığın üstesinden gelebilecek tek kişide kendisi olmaktadır. 

Lost Ark 8 kadın ve 7 erkekten oluşan toplam 15 ana karakterden oluşmaktadır. Bu karakterlerde kendi arasında özelliklerine göre A,B,C ve S sınıflarına ayrılmaktadır. Her karakterin amacı hasar vermektir. Oyunda karakterlerle kaçmaya çalışmak doğru bir karar olmayacaktır. Çünkü kaçmayarak karakterleri yendiğinde teçhizatında artış meydana gelecektir. Oyun piyasaya çıktığı ilk 24 saatte Steam de bir milyon eş zamanlı oyuncu barajını rahatlıkla geçti ve tüm zamanların en çok oynanan ikinci oyunu olmuştur.

 

Lost Ark 4 GB Ram İle Oynanır mı?

Lost Ark kaç Gb Ramı, kısa süreli belleği olan bilgisayara kurulabilmektedir. Bu soruda oldukça merak konusudur. Ramı yüksek olan bir bilgisayarda oyun içi grafikler daha fazla depolama alanı bulacak buda ‘Fps Drop’ olarak adlandırılan ani fps düşüşlerini minimuma indirecektir. Oyun tutkunları bilgisayar sistem gereksinimleri mutlaka güncel tutmalıdır. Ark sistem gereksinimleri incelendiğinde bilgisayarda en az 8 Gb ram, önerilen ise 16 Gb ram bulunması gerekmektedir. Lost Ark 4 Gb ramı bulunan bilgisayarda oynanır mı? Lost Ark bu sistem gereksiniminde olan bilgisayara kurulabilir ancak tam performanslı oynanamaz. Bu Ram özelliği bulunan bilgisayarda düşük çözünürlükte düşük fps oranlarında performans alınır. Bilgisayar bileşenlerinden olan Ramı bilgisayarda yükseltmeniz veya güncel tutmanız gerekmektedir.   

 

Lost Ark İçin Hangi Grafik Kartı Gereklidir?

Lost Ark için hangi grafik kartı özellikleri uygundur. Hangi grafik kartı tercih edilmelidir. ‘Graphics Processing Unit (GPU) Grafik işlem birimi olarak adlandırılmaktadır. Bilgisayar bileşenleri arasında bulunan ekran kartı seçimi oyun tutkunları için oldukça önemlidir. Oyunda grafiklerin kusursuz görünmesi, çözünürlüğün eşsiz olması grafik kartının özelliklerinin iyi olmasına bağlıdır.  Ark sistem gereksinimleri incelendiğinde oyunu bilgisayara kurabilmek için en az Nvıdıa Geforce GTX 460 veya AMD HD6850 özelliklerinde ekran kartı gereklidir. Oyunu tam performanslı yüksek fps oranında oynayabilmek için ise Nvıdıa Geforce GTX 1050 ya da Amd marka eşdeğer özellikte ekran kartına sahip olmak gerekmektedir. 

 

Lost Ark Minimum Sistem Gereksinimleri?

Lost Ark ve benzeri oyunların bilgisayara kurulumu için oyunun geliştiricileri tarafından açıklanan sistem gereksinimlerinin karşılanması gerekmektedir. Ark sistem gereksinimleri minimum düzeyde dahi karşılanmayan bilgisayara da kurulabilir ancak bu kurulumda oyunda donmalar yaşanmakta, performans düşüklükleri hissedilmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak için bilgisayar bileşenlerinin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Oyun için gerekli minimum sistem özelliklerinin olması sağlanmalıdır. Lost Ark Sistem gereksinimleri incelendiğinde oyun için bilgisayarda minimum 64 Bit Windows 10 işletim sistemi, İntel İ3 veya Amd Ryzen 3 işlemci olması gerekmektedir. Ekran kartı Nvıdıa Geforce GTX 460 (1Gb)  veya AMD HD6850 (1 Gb) olmalıdır. Bilgisayarda 8 Gb ram ve 50 Gb depolama alanı bulunması gerekmektedir. 

 

Lost Ark Önerilen Sistem Gereksinimleri? 

Lost Ark grafik ayrıntıları yüksek bir oyundur. Oyunu hedeflenen çözünürlükte, tam performanslı oynayabilmek tüm oyun tutkunlarının beklentisidir. Oyunların farklı bölümleri veya yamaları çıkabileceği için sistem gereksinimlerinin güncel tutulması gerekmektedir. İdeal performansta bir oyun deneyimi için sistem gereksinimlerinin önerilen özelliklerde bulunması gerekmektedir. Lost Ark sistem gereksinimleri incelendiğinde oyun için bilgisayarda önerilen, 64 bit Windows 10 işletim sistemi ve İntel Core İ5 veya Amd Ryzen 5 işlemci olması gerekmektedir. Ekran kartı ise Nvıdıa GTX 1050 (4 Gb) veya Amd Rx 560 (4 Gb) olmalıdır. Bilgisayarda 50 Gb depolama alanı ve 16 Gb ram bulunması gerekmektedir.

 

Lost Ark FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Lost Ark Fps arttırma, oyunda yaşanabilecek dalgalı ve düşük kaliteli video görüntüsü sorununu ortadan kaldırmaktadır. Fazla grafikli oyunlarda ekran kartı zorlanabilmektedir. Zorlanan ekran kartı ve bilgisayar bileşenleri oyunda fps oranının düşmesine neden olabilmektedir. Bazı oyun içi ayarlar veya sistem ayarları ile fps düşüşleri minimuma indirilebilmektedir. Lost Ark ayarlar kısmında video sekmesi seçilerek buradan pencere tam ekran olarak seçilmelidir. Çözünürlük ise 1920x1080 olarak ayarlanmalıdır. Efekt ayarları düşürülmelidir. Gelişmiş performans ayarları sekmesinde ise hareket bulanıklığı (Motion Blur) sekmesi boş bırakılmalıdır.       
İlgili Ürünler
Yükleniyor...